Զգուշացում. Սպասվում է քամու ուժգնացում, բուք
Փետրվարի 26-ի ցերեկը, 27-ին հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում 17-20 մ/վ արագությամբ, ինչով պայմանավորված լեռնային առանձին մարզերում սպասվում է բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն: Հանրապետության ճանապարհներին սպասվում է նաև մերկասառույց։ Հայտնում են «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից։
​Երևանում փետրվարի 26-ի երեկոյան, 27-ի գիշերը և առավոտյան, մարտի 1-ի երեկոյան սպասվում է թույլ ձյուն։ Փետրվարի 28-ին, մարտի 1-ի գիշերը, 2-3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարզերում փետրվարի  26-ի ցերեկը, 27-ի գիշերը և առավոտյան, մարտի 1-ի ցերեկը, 2-ի գիշերն առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն: Փետրվարի 28-ին, մարտի 1-ի գիշերը, 2-ի ցերեկը, 3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին հարավարևմտյան 2-5մ/վ, փետրվարի 26-ի ցերեկը, 27-28-ին սպասվում է քամու ուժգնացում ՝ 17-20մ/վ արագությամբ, լեռնային շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 26-ի ցերեկը, 27-ին կբարձրանա ևս 2-4 աստիճանով։

Какая погода ждет жителей Армении в первый день весны? Рассказали синоптики
Днем 26-го февраля, а также 27-го февраля в отдельных областях Армении прогнозируется усиление ветра, с порывами до 17-20 м/с, в связи с чем в отдельных горных регионах республики ожидается метель, низкая горизонтальная видимость. Дороги республики будут покрыты гололедицей. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении.
Днем 26-го февраля, ночью и утром 27-го февраля, днем 1-го, ночью 2-го марта в отдельных регионах Армении ожидается снег. А 28-го февраля, ночью 1-го, днем 2-го, 3-го марта в республике прогнозируется погода без осадков.
Ветер будет дуть юго-западный со скоростью 2-5 м/с. Днем 26-го, 27-28 февраля ветер усилится, с порывами  до 17-20 м/с.
Днем 26-го, 27-го февраля температура воздуха повысится еще на 2-4 градуса.
В городе Ереван вечером 26-го, ночью и утром 27-го февраля, вечером 1-го марта ожидается небольшой снег. 28-го февраля, ночью 1-го, 2-3 марта в армянской столице ожидается погода без осадков.