Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագետների հավաք հրավիրելու պահանջով հավաք՝ ԱԳՆ դիմաց
«Ես հայ եմ և ես անտարբեր չեմ Ռուբեն Վարդանյանի և Բաքվի բանտերում գտնվող մեր հայրենակիցների ճակատագրի նկատմամբ»,-գրել է «Ապրելու երկիր» կուսակցության համհիմնաիր Մեսրոպ Առաքելյանը։
Նա տեղեկացնում է, որ վաղը՝ փետրվարի 28-ին, ժամը 12:00-ին, լինելու է ԱԳՆ դիմաց՝ Հայաստանի արտաքին քաղաքականության պատասխանատու կառույցից պահանջելու հանդես գալ հրատապ հայտարարությամբ և հրավիրել Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագետների հավաք։
«Հայաստանի կառավարության և միջազգային հանրության լռությունն ուղղակի աջակցություն է Ադրբեջանի վայրագություններին։
Մենք ցույց ենք տալու աշխարհին, որ մենք հաշտ չենք, որ հայ ազգը պատասխանատու է իր հայրենակիցների համար։
Հ․Գ․ Սա պայքարի ընդամենը մի ձև է, կազմակերպեք այլ հավաքներ,մասնակցեք այլ հավաքների, արեք այն, ինչ կարող եք, միայն թե մի եղեք անտարբեր»,-գրել է Մեսրոպ Առաքելյանը։

Собрание с требованием созвать встречу с участием аккредитованных в Армении послов – у здания МИД Армении
16:34 27/02/2025
«Я – армянин, и мне небезразлична судьба Рубена Варданяна и других наших соотечественников, удерживаемых в бакинских тюрьмах», – написал соучредитель партии «Страна для жизни» Месроп Аракелян на своей странице в осцсети Facebook.
Он сообщил, что в пятницу, 28 февраля, в 12:00, он будет у здания МИД, чтобы потребовать от ответственной за внешнюю политику Армении структуры выступить с экстренным заявлением и созвать собрание дипломатов, аккредитованных в республике.
«Молчание правительства Армении и международного сообщества является прямой поддержкой зверств Азербайджана.
Мы покажем миру, что для нас происходящее неприемлемо и что армянский народ несет ответственность за своих соотечественников», – отметил Аракелян.
«Это лишь один из способов борьбы. Организовывайте другие собрания, участвуйте в других акциях. Делайте то, что можете, только не оставайтесь равнодушными», – призвал Аракелян.