Որոշել եմ մասնակցել Գյումրու ընտրություններին՝ հավակնելով քաղաքապետի պաշտոնին. գործարար Կարեն Սիմոնյան
Գյումրեցի գործարար Կարեն Սիմոնյանը հայտնում է, որ մասնակցելու է Գյումրու ավագանու արտահերթ ընտրութուններին՝ հավակնելով քաղաքապետի պաշտոնին:
«Խորհրդակցելով ընկերներիս, թիմակիցներիս, բազմաթիվ գյումրեցիներ հետ՝ որոշել եմ մասնակցել Գյումրու ավագանու արտահերթ ընտրութուններին՝ հավակնելով քաղաքապետի պաշտոնին:
Այս որոշումս ամրապնդվեց Գյումրին ազատ տնտեսական գոտու ծրագրի ստորագրահավաքի ընթացքում, որտեղ 7500 գյումրեցիներ աջակցություն են հայտնել այդ ծրագրին»,- տեսաուղերձում նշում է Կ. Սիմոնյանը։
Նա հայտնում է, որ ինքը մասնակցում է ընտրություններին «Մայր Հայաստան» շարժումով։
«Մենք հաղթանակի ակնկալիքով ենք մասնակցում։
Մեր նվազագույն ծրագիրը Գյումրիում «Քաղաքացիական պայմանագրի» իշխանազրկումն է։ Այս առումով առաջիկայում կներկայացնենք ընտրություններին մասնակցելու մեր սկզբունքները»,- նշում է Կ.Սիմոնյանը։
Հիշեցնենք, որ Գյումրիում ավագանու արտահերթ ընտրությունները նշանակված են մարտի 30-ին։
Կուսակցությունների, կուսակցությունների դաշինքների ընտրական ցուցակների առաջադրման և գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը թիվ 31 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողով կարող են ներկայացնել մինչև մարտի 5-ը, ժամը 18:00-ն: Գրանցումն իրականացվելու է մարտի 5-ից մինչև մարտի 10-ը՝ ժամը 18:00-ն:

Бизнесмен Карен Симонян: Решил побороться за пост мэра Гюмри
Гюмрийский предприниматель Карен Симонян сообщает, что решил принять участие в предстоящих 30 марта внеочередных выборах в Совет старейшин Гюмри Ширакской области Армении и претендует на должность мэра города.
«Посоветовавшись с друзьями, товарищами по команде и многочисленными жителями Гюмри, я решил принять участие во внеочередных выборах в Совет старейшин Гюмри, претендуя на пост мэра.
Это решение было подкреплено в ходе кампании по сбору подписей в поддержку программы СЭЗ в Гюмри, когда 7500 жителей Гюмри выразили поддержку этой программе», – отметил в видеообращении Симонян.
Он сообщил также, что участвует в выборах от движения «Мать Армения».
«Мы участвуем, рассчитывая на победу.
Наш план-минимум – лишить «Гражданский договор» власти в Гюмри. В связи с этим мы в ближайшее время представим свои принципы участия в выборах», – указал К. Симонян.
Напомним, что внеочередные выборы в Совет старейшин Гюмри назначены на 30 марта.
Документы, необходимые для выдвижения и регистрации избирательных списков партий и блоков, можно подать в окружную избирательную комиссию № 31 до 18:00 5 марта.