Ի՞նչ եղանակ է սպասվում գարնան առաջին օրը
Փետրվարի 28-ի ցերեկը հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում 17-20 մ/վ արագությամբ, ինչով պայմանավորված լեռնային առանձին մարզերում սպասվում է բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն: Հանրապետության ճանապարհներին սպասվում է նաև մերկասառույց։
​Երևանում փետրվարի 28-ի ցերեկը, մարտի 1-ի գիշերը, 2-3-ին, 4-ի ցերեկը, 5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 1-ի և 3-ի երեկոյան, 4-ի գիշերը սպասվում է թույլ ձյուն։
Մարզերում փետրվարի 28-ի և մարտի 2-ի ցերեկը, 3-ի գիշերը, մարտի 5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 1-ին, 2-ի գիշերը, 3-ի երեկոյան, 4-ի գիշերն առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն: Քամին հարավարևմտյան 2-5մ/վ, փետրվարի 28-ի ցերեկը սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20մ/վ, մարտի 3-ին՝ 14-18մ/վ արագությամբ, լեռնային շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Օդի ջերմաստիճանը մարտի 1-ի ցերեկը կնվազի 2-3, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում՝ 4-6 աստիճանով, այնուհետև ողջ հանրապետությունում ցերեկային ժամերին աստիճանաբար կբարձրանա 4-6 աստիճանով ։

В первый день календарной весны в Армении ожидается похолодание
Днем 28-го февраля в отдельных областях Армении ожидается усиление ветра с порывами до 17-20 м/с, в связи с чем в отдельных горных регионах республики прогнозируются метель, низкая горизонтальная видимость. Дороги республики будут покрыты гололедицей. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении.
На территории Армении днем 28-го февраля и 2-го марта, ночью 3 марта, 5 марта ожидается погода без осадков. Днем 1-го, ночью 2-го и 4-го, вечером 3-го марта в отдельных регионах республики выпадет снег.
Ветер будет дуть юго-западный, со скоростью 2-5 м/с,  днем 28-го февраля ожидается усиление ветра, с порывами до 17-20 м/с, 3-го марта – 14-18 м/с.
Днем 1-го марта температура воздуха понизится на 2-3 градуса, в регионах Лори, Тавуш, Сюник –на 4-6 градусов, затем по всей республике днем столбики термометров постепенно поднимутся на 4-6 градусов.