Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռը թռիչքից 40 րոպե անց վերադարձել է «Վնուկովո» օդանավակայան
Ռուսական «Ազիմուտ» ավիաընկերության Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռը թռիչքից 40 րոպե անց վերադարձել է «Վնուկովո» օդանավակայան՝ տեխնիկական խնդիրների պատճառով:Այս  մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հայտնել է ուղևորներից մեկը:
Նա նշեց, որ Մոսկվայի ժամանակով  ժամը 08:40-ինքնաթիռը թռել է Մոսկվայի «Վնուկովո» օդանավակայանից, և թռիչքից 40 րոպե անց անձնակազմը հայտնել է, որ ինքնաթիռը վերադառնում է «Վնուկովո»՝ ինքնաթիռի տեխնիկական խնդիրների պատճառով:
Ուղևորը նշեց, որ իրենց այժմ տեղափոխել են նույն ավիաընկերության մեկ այլ ինքնաթիռ, որով էլ կվերադառնան Երևան։ Թռիչքը դեռ չի կայացել։

Самолет Москва-Ереван вернулся в аэропорт «Внуково» через 40 минут после взлета
Самолет рейса Москва-Ереван российской авиакомпании «Азимут» вернулся в аэропорт «Внуково» через 40 минут после взлета из-за технических проблем. Об этом в беседе с Арменпресс сообщил один из пассажиров.
Он отметил, что в 08:40 мск самолет вылетел из московского аэропорта Внуково, а через 40 минут после взлета экипаж сообщил, что самолет возвращается во Внуково из-за технических проблем с самолетом.
Пассажир отметил, что сейчас их пересадили на другой самолет той же авиакомпании, на котором они вернутся в Ереван. Вылет еще не состоялся.