«Դինամոն» փորձե՞լ է հետ բերել Զախարյանին
Պավել Պիվովարովը, ով զբաղեցնում է «Դինամոյի» գլխավոր տնօրենի պաշտոնը, պատասխանել է «Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի հնարավոր վերադարձի մասին տեղեկություններին։ Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ձմեռային տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ «Դինամոն» ցանկանում էր վարձակալել իր սանին իսպանական հավաքականից։
«Եղե՞լ է նման առաջարկ։ Պաշտոնապես ոչ։ Ոչ պաշտոնապես, չգիտեմ»,- Պիվովարովի խոսքերն է մեջբերել «Матч ТВ»-ն։
Մասնագետը համարում է, որ Զախարյանը շատ տաղանդավոր ֆուտբոլիստ է, ուստի ցանկանում է, որ խաղացողն իրեն դրսևորի։
euro-football.ru-ն գրում է, որ այս մրցաշրջանում 21-ամյա Զախարյանը խաղադաշտ է դուրս եկել չորս անգամ, դարձել մեկ գոլի և մեկ գոլային փոխանցման հեղինակ։
Զախարյանը «Դինամո»-ի սան է։ Նա առաջին անգամ թիմում հանդես է եկել 2020 թվականից:  Ակումբի հետ նրա պայմանագիրն ավարտվում էր 2024 թվականի հունիսի վերջին: Ռուսաստանի հավաքականի կազմում կիսապաշտպանը նորամուտը նշել է 2021 թվականին և ազգային թիմի կազմում անցկացրել է 7 հանդիպում:

«Динамо» пыталось вернуть Захаряна?
Павел Пивоваров, который занимает должность гендиректора «Динамо», отреагировал на информацию о возможном возвращении хавбека «Реал Сосьедада» Арсена Захаряна.
Ранее сообщалось, что в зимнее трансферное окно «бело-голубые» хотели арендовать своего воспитанника у испанского коллектива.
«Было ли такое предложение? Официально нет. А неофициально — мне неизвестно», — приводит слова Пивоварова «Матч ТВ».
Специалист считает, что Захарян является очень талантливым футболистом, поэтому он хотел бы пожелать игроку реализовать это.
В текущем сезоне 21-летний Захарян появился на поле в четырех играх с учетом всех турниров, отметился одним забитым мячом и стал автором одного ассиста.