Բռնի տեղահանված արցախցիների շրջանում մտահոգությունների մեծ ալիք է բարձրանում. Աբրահամյան
Ապրիլի 1-ին ընդառաջ, բռնի տեղահանված արցախցիների շրջանում մտահոգությունների մեծ ալիք է բարձրանում, ինչը պայմանավորված է սոցիալական ծրագրերի էական կրճատմամբ և հոգեբանական վիիճակի խորացող դրսևորումներով:Այս մասին գրել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Տարբեր առիթներով նշել եմ, որ Արցախում տեղի ունեցած ցեղասպանությունն իր հետ բերել է ոչ միայն մարդկային մեծ կորուստների, տեղահանության ու սոցիալական բարդությունների, այլ հոգեբանական հարվածների, որի հետևանքները ոչ միայն հաղթահարված չեն, այլ դրանք որոշակի ուղղություններով առավել ծայրահեղ դրսևորումների են բերել:
Հայաստանի իշխանությունը հետևողականորեն շրջանցում է բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցները ծանր ապրումներն ու վիճակը և առաջնորդվում է բացառապես սեփական պատկերացումներով, որտեղ հայրենիքի կորստի, մարդկային ողբերգության ու սերունդների ապագայի մասին որևէ բան գոյություն չունի»,- գրել է Տ.Աբրահամյանը։

Тигран Абрамян: Среди вынужденных переселенцев из Арцаха поднимается большая волна беспокойства
В преддверии 1 апреля среди вынужденных переселенцев из Арцаха поднимается большая волна беспокойства, что обусловлено как значительным сокращением социальных программ, так и психологическим состоянием в целом, написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
«Я неоднократно отмечал, что совершенный в Арцахе геноцид повлек за собой не только большие человеческие потери, перемещение населения и социальные проблемы, но и психологические потрясения, последствия которых не только не были преодолены, но и привели к более крайним проявлениям в определенных направлениях.
Власти Армении последовательно обходят тяжелые переживания и состояние наших вынужденно переселенных соотечественников и руководствуются исключительно собственными представлениями, где нет ничего о потере Родины, человеческой трагедии и будущем поколений», – отметил Тигран Абрамян.