Հնդկաստանում առյուծը 34 ամյա տղամարդու է կերել
Հնդկաստանում առյուծը հարձակվել է տղամարդու վրա, որին չի հաջողվել փրկել։ Դեպքի մասին հայտնում է Indian Express-ը։
Միջադեպը տեղի է ունեցել Գուջարաթ նահանգում։ Անտառային վարչության աշխատակիցները հայտնաբերել են տղամարդու դի, որի մարմնի ստորին հատվածը կերե էր վայրի գազանը: Ավելի ուշ պարզվեց, որ տղամարդը 34-ամյա Նազիմու Քուրեշին է:
Տեղում փորձագետները հայտնաբերել են նաև առյուծի հետքեր, ուստի ենթադրվում է, որ տղամարդը վիրավորվել է կենդանու հետ հանդիպման ժամանակ: «Գազետա ռու» նշում է, որ տեղի իշխանությունները դեպքի վայրի մոտ վանդակներ են տեղադրել՝ գիշատչին բռնելու համար։ Չի նշվում, թե արդյոք դրան հաջողվել է։
Ըստ հրապարակման՝ միայն վերջին 16 օրվա ընթացքում նահանջում գրանցվել է մարդկանց վրա վայրի կենդանիների հարձակման երեք դեպք։ Քուրեշիի հետ կատարվածից մի քանի օր առաջ առյուծը բռնել էր մի ֆերմերի, քարշ տվեց նրան ավելի քան հարյուր մետր և հրաժարվել բաց թողնել։
Տեղի իշխանությունները ստիպված են եղել միջամտել իրավիճակին և տրակտորով վախեցրել էին գիշատչին։ Կենդանուն բռնելու համար պահանջվել է ավելի քան երեք ժամ։

Лев напал на человека в Индии, спасти пострадавшего не удалось. Об этом сообщает gazeta.ru со ссылкой на The Indian Express.
Инцидент произошел в штате Гуджарат. Сотрудники департамента лесного хозяйства нашли мужчину, нижнюю часть корпуса которого съели. Позже личность мужчины установили, им оказался 34-летний Назиму Куреши.
На месте специалисты также обнаружили следы льва, поэтому, предположительно, человек получил травмы во время встречи с животным. Местные власти расставили клетки недалеко от места инцидента, чтобы поймать хищника. Получилось ли это сделать, не уточняется.
По данным издания, только за последние 16 дней в округе зарегистрировали три случая нападения диких животных на людей. Так, за несколько дней до произошедшего с Куреши лев схватил фермера, протащил более сотни метров, и отказывался отпускать.
В ситуацию пришлось вмешаться местным властям, они отпугнули хищника трактором. На поимку животного ушло более трех часов.