Ուսուցչուհուն ձերբակալել են 15-ամյա աշակերտի հետ սեռական կապի համար
Ամերիկյան Յուտա նահանգից ուսուցչուհին մեղադրվում է երեխայի նկատմամբ բռնություն գործադրելու մեջ։ Դեպքի մասին հայտնում է KSL-TV-ն։
Իրավապահների տվյալներով՝ 28-ամյա Մելորի Նիլսոնն աշխատել է ավագ դպրոցում և ուսումնական գործընթացի ընթացքում բռնաբարել է մի տղայի, ով 2021-2023 թվականներին սովորել է հաստատությունում։
Կինը տղային ուղարկել է անպարկեշտ տեսանյութեր, որոնք ավելի ուշ տեսել են նրա ընկերները։ Բացի այդ, ավագ դպրոց տեղափոխվելուց հետո աշակերտը շարունակել է կապ պահպանել ուսուցչուհու հետ և դասերից հետո մնալ նրա հետ դասարանում:
Աշակերտի խոսքով, ուսուցչի հետ շփվել է մեսենջերի միջոցով։ Ուսուցիչը թույլ է տվել նրան և իր ընկերներին բասկետբոլ խաղալ դպրոցի մարզադահլիճում, երբ հաստատությունը փակ էր:
Նա հավելել է, որ Նիլսոնի հետ սեռական հարաբերություն է ունեցել 2024 թվականի մայիսին, երբ տղան 15 տարեկան էր։
«Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այս պահին կինը դպրոցում չի դասավանդում, նրան ուղարկել են արձակուրդ։ Շրջվարչակազմի ներկայացուցիչների խոսքով՝ իրենք համագործակցում են հետաքննության հետ։

Учительницу из американского штата Юта обвиняют в растлении ребенка. Об этом сообщает KSL-TV.
Как передает gazeta.ru, по версии правоохранителей, 28-летняя Мэлори Нильсон работала в средней школе и во время учебного процесса растлила мальчика, который в период с 2021 по 2023 годы учился в заведении.
Женщина отправляла мальчику видео непристойного характера, которые позже видели и его друзья. Помимо этого, уже после перехода в старшую школу ученик продолжал поддерживать контакт с педагогом и оставался с ней в классе после уроков.
По словам самого ученика, он общался с учительницей в мессенджере. Педагог разрешала ему и его друзьям играть в баскетбол в спортзале школы в момент, когда заведение было закрыто.
Он добавил, что в мае 2024 года у них с Нильсон была связь, на тот момент пострадавшему было 15 лет.
На данный момент женщина не преподает в школе, ее отправили в отпуск. По словам представителей администрации округа, они сотрудничают со следствием.