Թբիլիսիում սպանել են ազդեցիկ օրենքով գողի եղբորը
Թբիլիսիում գնդակահարել են ազդեցիկ օրենքով գող Մերաբ Սուխումսկու եղբորը և «Տագանսկայա» կազմակերպված հանցավոր խմբավորման առաջնորդ Իգոր Ժիրնոկլեևի ընկեր Լևան Ջանգվելաձեին։ Այս մասին հայտնում է SHOT Telegram ալիքը։
Ալիքի տվյալներով՝ 60-ամյա տղամարդու վրա երեկոյան մի քանի կրակոց է արձակվել Ճավճավաձեի փողոցում։ Մարդասպանը կատարած սպանություններից հետո փախել դեպքի վայրից։
Ականատեսների վկայությամբ՝ ինը փամփուշտներից մի քանիսը դիպել են սպանության վայրի մոտ գտնվող սրճարանին և կոտրել ապակիները։  Վրաստանի անվտանգության ուժերը հետաքննություն են սկսել, սակայն կասկածյալը դեռ կալանավորված չէ։
«Հայտնի է, որ Ջանգվելաձեն արտասահմանից մեկնել է ծանոթի հուղարկավորությանը և շրջել քաղաքում անվտանգության աշխատակիցների ուղեկցությամբ։ Վարկածներից մեկի համաձայն՝ սպանությունը կապված է Ջանգվելաձեի և Շաքրո Մոլոդոյի միջև կոնֆլիկտի հետ»,-նշում  է աղբյուրը։

В центре Тбилиси застрелили брата влиятельного вора в законе Мераба Сухумского
Один человек был убит и один – ранен в результате стрельбы на проспекте Чавчавадзе в центре Тбилиси в ночь на субботу, сообщает Sputnik Грузия.
По данным СМИ, очевидцы слышали до 10 выстрелов. Пули попали и в кафе рядом с местом происшествия, выбив стекла.
По распространившейся версии, убитый Леван Джангвеладзе – брат влиятельного вора в законе Мераба Сухумского. Что касается раненого, то тут версии разнятся: согласно одной из них, он был спутником убитого, по другой – просто прохожим.
«‎Известно, что Джангвеладзе прилетел из-за границы на похороны знакомого, по городу передвигался в сопровождении охраны. По одной из версий, убийство связано с конфликтом между Джангвеладзе и Шакро Молодым. По нашей информации, Джангвеладзе принадлежали три типографии в Москве», —  пишет SHOT.