Հայաստանի տարածքում մարտի 15-ի ցերեկը, 16-17-ին, 18-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 18-ի ուշ երեկոյան, 19-20-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում գիշերային ժամերին՝ ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Քամին՝ հարավարևմտյան 2-5մ/վ: Մարտի 17-ին, 19-20-ին առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-19 մ/վ, 18-ին՝ 18-23մ/վ արագությամբ։
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի հաղորդմամբ, օդի ջերմաստիճանը մարտի 15-ի ցերեկը, 16-17-ին աստիճանաբար կբարձրանա ևս 1-3 աստիճանով, մարտի 19-20-ին հատկապես ցերեկային ժամերին աստիճանաբար կնվազի 3-5 աստիճանով։
Երևանում մարտի 15-ի ցերեկը, 16-17-ին, 18-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 18-ի ուշ երեկոյան, 19-20-ին սպասվում է անձրև։

Температурные качели и осадки: синоптики рассказали о погоде в Армении
На территории Армении днем 15-го, 16-17, ночью 18-го марта ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении.
Поздно вечером 18-го, 19-20 марта преимущественно на всей территории республики прогнозируются осадки, в горных районах в ночные часы – в виде снега и мокрого снега.
Ветер юго-западный со скоростью 2-5 м/с, 17-го и 19-20 марта местами ожидается усиление ветра – с порывами до 15-19 м/с, 18-го – 18-23 м/с.
Днем 15-го, 16-17 марта температура воздуха постепенно повысится еще на 1-3 градуса. А 19-20 марта, особенно днем, столбики термометров постепенно опустятся на 3-5 градусов.