Գյումրիի «Երեխաների տուն» մանկատանը հայտնաբերվել է 13-ամյա աղջնակի մարմին
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ժամը 14։30-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Մուշի բաժնում օպերատիվ տեղեկություն է ստացվել, որ Գյումրի քաղաքի Թամանյան փողոցի 17 հասցեում գտնվող «Երեխաների տուն» մանկատանը երեխայի դի կա։
Մանկատուն են ժամանել ոստիկանության Մուշի բաժնի ծառայողները ովքեր պարզել են, որ մահացածը նույն մանկատան սան 13-ամյա Ս․ Ե․-ն է։
Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն՝ արտաքին զննությամբ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել:
Դեպքի փաստով ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում «սպանություն» (հանկարծամահություն) հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:

В детском доме в городе Гюмри обнаружено тело 13-летней девочки
Как сообщает портал shamshyan.com, около 14:30 в отделение полиции Муша поступила оперативная информация о том, что в детском доме «Дом детей» на улице Таманяна, 17 в городе Гюмри обнаружено тело ребенка.
Как отмечается, в детский дом прибыли сотрудники отдела полиции Муша, которые выяснили: скончавшаяся – 13-летняя воспитанница детского дома С.Е..
Согласно предварительному заключению судмедэксперта, при наружном осмотре следов насилия на теле не обнаружено. По факту случившегося в следственном управлении СК РА по Ширакской области инициировано уголовное производство по признакам «убийство» (скоропостижная смерть), передает СМИ.