Սպիտակում 17-ամյա տղային սպանել են 20-ամյա երիտասարդի կնոջը երկար նայելու պատճառով
Մարտի 18-ին «Սպիտակ» բժշկական կենտրոնից Լոռու մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել, որ «կենսաբանական մահ, կրծքավանդակի առաջնային պատի ծակած վերք՝ սրտի շրջանում» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել 17 տարեկան երիտասարդի դիակը։
Քրեական ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության և Համայնքային ոստիկանության Սպիտակի բաժնի ծառայողները պարզել են, որ ժամը 14-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում Սպիտակ քաղաքի գերեզմանատան տարածքում 20-ամյա և 22-ամյա եղբայրներն ու նրանց հորաքրոջ 20-ամյա որդին անձնական հարցերի շուրջ վիճաբանել են համաքաղաքացի 17-ամյա երիտասարդի հետ, որի ընթացքում 22-ամյա երիտասարդը դանակով հարվածել է 17-ամյա երիտասարդի կրծքավանդակին, ինչի հետևանքով նա մահացել է։
Ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների ծառայողների համատեղ իրականացված անհետաձգելի գործողությունների արդյունքում երեք երիտասարդները հանցանք կատարած լինելու անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածի հիմքով ժամը 15․35-ին ձերբակալվել և տեղափոխվել են Համայնքային ոստիկանության Սպիտակի բաժին։ Հանցագործության գործիք դանակը հայտնաբերվել է։
Քրեական ոստիկանության Լոռու մարզի ծառայողները պարզել են, որ վեճը եղել է 17-ամյա երիտասարդի կողմից 20-ամյա երիտասարդի կնոջը երկար նայելու պատճառով։ Կազմված փաստաթղթերն ու երիտասարդները ներկայացվել են նախաքննական մարմին։

Поножовщина в Лори: 17-летнего юношу убили за то, что он задержал взгляд на жене 20-летнего жителя Спитака
16:23 19/03/2025
Накануне, 18 марта, из медицинского центра «Спитак» в центр оперативного управления Лорийской области поступило сообщение о том, что к ним с диагнозом «биологическая смерть, колото-резаная рана передней стенки грудной клетки – в области сердца» доставлено тело 17-летнего юноши.
Сотрудники Лорийского областного управления Уголовной полиции и Спитакского отделения общинной полиции установили, что на территории кладбища города Спитак в период с 14:00 до 15:00 двое братьев 20 и 22 лет, а также 20-летний сын их тети вступили в ссору с 17-летним жителем того же города вокруг личных вопросов.
Во время ссоры 22-летний молодой человек нанес 17-летнему парню ножевое ранение в грудь, вследствие чего тот скончался.
В результате неотложных совместных мероприятий служащих различных подразделений полиции в 15:35 по непосредственно возникшему обоснованному подозрению в совершении преступления трое молодых людей были задержаны и доставлены в Спитакское отделение полиции. Был обнаружен и нож – орудие преступления.
Служащие уголовной полиции установили, что причиной ссоры стал длительный пристальный взгляд 17-летнего юноши на жену 20-летнего мужчины. Составленные документы и молодые люди были переданы в орган предварительного следствия.