ARARAT Bourbon Cask. Երաժշտական ժամանցի նոր եզրը
Երևանի կոնյակի գործարանն իր նորարարական խմիչքի թողարկման շրջանակներում, The Beatles Pub Yerevan-ի հետ համատեղ երևանցիներին և մայրաքաղաքի հյուրերին ներկայացրեց մի շարք համերգներ, որոնց ընթացքում այցելուները ոչ միայն կարողացան վայելել լավ երաժշտություն, այլև համտեսել ARARAT Bourbon Cask հայկական կոնյակը։ Շարքի եզրափակիչ համերգը կայացավ մարտի 18-ին։ Այդ օրը FairWind ռոք խումբը ներկայացրեց թե ճանաչված հիթեր, թե բոլորովին նոր աշխատանքներ՝ այդ թվում «Սիրի» երգը։
«ARARAT-ի համար միշտ հետաքրքիր է որոնել և գտնել սպառողի հետ հաղորդակցման նոր ձևաչափեր։ ARARAT Bourbon Cask հայկական կոնյակը հենց իր նորարարությամբ և բացառիկությամբ պարտավորեցրեց շուկայավարական այլընտրանքային գործիքներ կիրառել և նոր իմաստներ հաղորդել ARARAT-ի կողմից տարբեր երկրներում հաջողությամբ ներդրված փորձին։ Ուրախ ենք, որ The Beatles Pub Yerevan-ի հետ մեր համատեղ նախաձեռնությունը շատ ու շատ այցելուների համար վերածվեց ջերմ և անկեղծ հիշողությունների», - նշում է Երևանի կոնյակի գործարանի արտահանման զարգացման ղեկավար Աննա Ջավադյանը։
«Ուրախ ենք, որ մեր փաբը այս նշանակալի իրադարձության մաս կազմեց։ Այս օրերին ARARAT կոնյակի հետ մեզ հասած մեղեդիները վստահաբար նոր գույներ ավելացրեցին մեր երեկոներին»,- պատմում է The Beatles Pub Yerevan-ի տնօրեն Ռուբեն Ալանակյանը։
«Լինելով քաջատեղյակ ARARAT հայկական կոնյակի արժեքներին և տեսլականին՝ այս համագործակցության հնարավորությունը մեզ՝ որպես FairWind երևանյան ռոք խմբի համար, շատ ոգևորիչ էր։ Երբ առաջին անգամ լսեցինք ARARAT Bourbon Cask-ի մասին, հասկացանք, որ այն էներգիան, այն լիցքերը և սերը, որը դրված է այդ աննախադեպ կոնյակի մեջ շատ մոտիկ է երաժշտությանը, որ մենք նվագում ենք։ Կարծում եմ, սա շատ գեղեցիկ համագործակցության օրինակ է», - նշում է FairWind խմբի մենակատար Վարդգես Հովեյանը։
Հիշեցնենք, որ ARARAT Bourbon Cask հայկական կոնյակը Երևանի կոնյակի գործարանի ևս մեկ նորարարությունն է։ Ութ տարվա հնացման  այս ARARAT հայկական կոնյակը նույնպես արտադրվել է համաձայն հայկական կոնյակագործության դասական եղանակի՝ բացառապես Հայաստանում աճեցված խաղողից։ Միևնույն ժամանակ ARARAT Bourbon Cask կոնյակն առաջին հայկական կոնյակն է, որը հնացվել է տակառներում, որոնցում մինչ այդ հնացվել է բուրբոն։

As part of the launch of its innovative product, the Yerevan Brandy Company, along with The Beatles Pub Yerevan, presented a series of concerts for Yerevan residents and guests of the capital. During these events, visitors could not only enjoy great music but also taste Armenian brandy ARARAT Bourbon Cask. The final concert of the series took place on March 18. On this day, the rock band FairWind performed both well-known hits and brand-new works, including the song “Սիրի” (“Love”).
“For ARARAT, it is always interesting to seek and discover new ways to connect with consumers. The innovation and uniqueness of Armenian brandy ARARAT Bourbon Cask, in a sense, compelled us to use alternative marketing tools and add new meaning to the successful experiences that ARARAT has introduced in different countries. We are delighted that our joint initiative with The Beatles Pub Yerevan has turned into warm and sincere memories for many visitors,” said Anna Javadyan, Export Development Manager of the Yerevan Brandy Company.
“We are happy that our pub became part of these remarkable events. Throughout the concerts, the melodies performed here, accompanied by ARARAT brandy, undoubtedly added new colors to our evenings,” shared Ruben Alanakyan, Director of The Beatles Pub Yerevan.
“Being well-acquainted with the values and vision of Armenian brandy ARARAT, this collaboration opportunity was truly inspiring for us as the Yerevan-based rock band FairWind. When we first heard about ARARAT Bourbon Cask, we realized that the energy, passion, and love invested into this unique brandy closely resonate with the music we create. I believe this is a great example of a beautiful collaboration,” said Vardges Hoveyan, frontman of FairWind.
ARARAT Bourbon Cask is yet another innovation of Yerevan Brandy Company – an 8-year-old Armenian brandy, produced according to all the classic rules of Armenian brandy making from selected grapes grown in Armenia. At the same time, ARARAT Bourbon Cask is the first ever Armenian brandy aged in the barrels, that were previously served for bourbon aging.