Եթե հարձակվեն՝ ՀՀ ՊՆ պաշտպանելու է Հայաստանի տարածքը. Արմեն Գրիգորյան
«Հայաստանը վարչապետի գլխավորությամբ պատրաստ է իր ստորագրությունը դնել պայմանագրի տակ և պատրաստ է տեխնիկական քննարկումներ անցկացնել ստորագրման օրվա, ժամի և մնացած հարցերը հստակեցնելու մասով»,-կառավարության ճեպազրույցների սրահում հայտարարեց ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
Նա նշեց, թե Հայաստանը շարունակում է խաղաղության օրակարգն առաջ մղել և այնպես անել, որ խաղաղության պայմանագիրը ստորագրվի։
«Հայաստանը հրապարակային շարունակում է աշխատել, որպեսզի վերջնականացվի խաղաղության պայմանագրի ստորագրման գործընթացը, քանի որ տեքստն արդեն համաձայնեցված է»,-ասաց Գրիգորյանը և հավելեց. «Քանի որ տեքստը համաձայնեցված է, մենք խաղաղության համաձայնագրի ստորագրման օրակարգն ենք առաջ մղում»։
ԱԽ քարտուղարը շրջանցեց սհամանին լարվածության մեծացման մասին տեղեկությունների մասին հարցը։
«Բնականաբար ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը Հայաստանը պաշտպանելու է, այդտեղ որևէ վտանգ չկա։ Եթե հարձակվեն պաշտպանելու են ՀՀ տարածքը»,-պատասխանելով չկրակելու մասին Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարության վերաբերյալ հարցին՝ վստահեցրեց Գրիգորյանը և կրկին անդրադառնալով համաձայնագրին, նշեց, որ ստորագրման օրվա և վայրի տեղը որոշված չէ  և երբ այն լինի,նաև տեքստը կհրապարակվի։

Armenia, under the leadership of Prime Minister Nikol Pashinyan, is ready to sign the peace agreement with Azerbaijan and engage in technical discussions on the date, time and other details of signing the document, Secretary of the Security Council Armen Grigoryan stated at a government press briefing on Thursday.
He emphasized Armenia's commitment to advancing the peace agenda and ensuring the agreement is signed.
"Armenia continues to work publicly toward finalizing the peace treaty, as the text has already been agreed upon," Grigoryan noted, "Since the draft peace agreement has been agreed upon, we are pushing forward with the signing process."
Grigoryan refrained from commenting on recent border tensions.
When asked about Pashinyan’s statement on refraining from opening fire along the border with Azerbaijan, the security chief assured: "Naturally, the Defense Ministry will protect Armenia. There is no doubt about that. If attacked, Armenia’s territory will be defended."
He said the text of the agreement will be publicized once the date and venue for its conclusion are decided.