ՆԳՆ.  Վրացական պետհամարանիշի գողության մեկ դեպք է գրանցվել
Ներքին գործերի նախարարությունը հաստատել է, որ Երևանում վրացի երկրպագուի մեքենայի պետհամարանիշ են գողացել։
«Մարտի 19-ից սկսած մինչ այս պահը արձանագրվել է վրացական պետհամարանիշի գողության ընդամենը մեկ դեպք՝ Կենտրոն վարչական շրջանում։ Եթե կան քաղաքացիներ, որոնք տուժել են կամ որոնց պետհամարանիշները գողացել են, խնդրում ենք դիմել ոստիկանություն», – «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հայտնել է ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։
Հիշեցնենք, որ սոցիալական ցանցերի տարբեր հարթակներում մի խումբ օգտատերեր ահազանգել էին, որ Երևանի տարբեր հատվածներում գողացվել են Վրաստանից ժամանած ֆուտբոլասերների ավտոմեքենաների պետհամարանիշերը։

МВД Армении опровергает широко распространенную информацию о массовой краже грузинских номеров
В МВД Армении опровергают получившую широкий резонанс информацию о случаях массовой кражи грузинских автомобильных номеров.
«Информация не соответствует действительности. С 19 марта и по настоящее время в ереванском административном округе Кентрон (Центр) зафиксирован только один случай кражи грузинских номеров. Если есть граждане, которые пострадали или чьи номера были украдены, просьба обращаться в полицию», - сообщил Арменпресс пресс-секретарь МВД Нарек Саргсян.
Группа пользователей на разных социальных платформах ранее выразила тревогу тем, что в разных частях Еревана якобы украдены номера автомобилей грузинских футбольных болельщиков, приехавших на матч Армения-Грузия.