Լոռու մարզում ձյան ծածկի բարձրությունը հասնում է 20-30սմ
Մարտի 21-ին՝ ժամը 9։00-ի դրությամբ, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Ստեփանավանի, Թումանյանի, Արթիկի, Աշոցքի և Դիլիջանի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում:  Ճանապարհային դեպարտամենտի հաղորդմամբ, Սպիտակի, Ստեփանավանի և Դիլիջանի ոլորոնները փակ են կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը լուսանկար է հրապարակել ու գրել. «Անցած գիշեր ձյան առատ տեղումներ են դիտվել Լոռու մարզի ողջ տարածքում։ Ձյան ծածկի բարձրությունը մարզում հիմնականում տատանվում է 20-30սմ սահմաններում։

Высота снежного покрова в Лорийской области Армении достигает 20-30 см
По данным фонда «Дорожный департамент», 21 марта, по положению на 9:00, снег на территории Армении шел в Апаране, Арагаце, Спитаке, Степанаване, Туманяне, Артике, Ашоцке и Дилижане.
При этом Серпантины Спитака, Степанавана и Дилижана закрыты для проезда транспортных средств с прицепом. Туман наблюдается в Чамбараке и Горисе, видимость – 20-30 м.
В свою очередь заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян на своей странице в соцсети Facebook опубликовал фото заснеженного села Дсех и написал:
«Минувшей ночью обильные снегопады наблюдались по всей Лорийской области. Высота снежного покрова в области, преимущественно, колебалась в пределах 20-30 см».