Օդի ջերմաստիճանը հանրապետության ողջ տարածքում զգալիորեն կբարձրանա. Սուրենյան
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 24-29-ին հանրապետության ողջ տարածքում այսօրվա համեմատ աստիճանաբար կբարձրանա 11-15 աստիճանով։ Այս մասին հայտնում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի փոխտնօրեն Գագիկ Սուրենյանը։
Կենտրոնի կանխատեսումների համաձայն, մարտի 22-ին, 23-ի գիշերը սպասվում է անձրև, հնարավոր է ամպրոպ։ Մարտի 23-ի ցերեկը, 24-26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարտի 22-ին շրջանների զգալի մասում, 23-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում հատկապես գիշերը ձյան տեսքով, մարտի 22-ին՝ առանձին շրջաններում տեղումները կլինեն առատ։ Մարտի 24-26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։

На 11-15 градусов теплее: в Армении прогнозируется заметное повышение температуры
В период с 24 по 29 марта температура воздуха по всей территории Армении постепенно повысится на 11-15 градусов, сообщил заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды РА Гагик Суренян.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр, 22-го марта в большинстве регионов, 23-го марта в отдельных регионах Армении ожидаются осадки, в горных регионах особенно ночью – в виде снега. При этом 22-го марта в отдельных регионах осадки будут обильными.  24-26 марта прогнозируется погода без осадков.