Արթուր Ալեքսանյանը չի մասնակցել ՔՊ-ական թեկնածուի քարոզարշավին, լուսանկարն ավելի վաղ է արվել
Այսօր առավոտից սոցիալական ցանցերում ակտիվորեն տարածվում է հունահռոմեկան ոճի հայտնի ըմբշամարտիկ, աշխարհի բազմակի չեմպիոն, տարբեր տարիներին օլիմպիական խաղերի մեդալակիր Արթուր Ալեքսանյանի ու Գյումրու ՔՊ-ական թեկնածու Սարիկ Մինասյանի լուսանկարը։
Սոցցանցերի շատ օգտատերեր քննադատում են հայտնի մարզիկին իշխանության թեկնածուի քարոզարշավին մասնակցելու, նրան աջակցելու համար։
Արդյոք գյումրեցի մարզիկը քարոզարշավի շրջանակում է մասնակցե՞լ ինչ-որ միջոցառման, սատարո՞ւմ է իշխանության թեկնածուին։ Panorama.am-ն այս հարցերի պատասխանները փորձեց ստանալ հենց Ալեքսանյանից, սական նա տևական ժամանակ է՝ հեռախոսազանգերին չի պատասխանում։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Գյումրիի շտաբի խոսնակ Վլադիմիր Հալոբյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ լուսանկարն արվել է քարոզարշավի մեկնարկից առաջ, երբ Ալեքսանյանը Գյումրու քաղաքապետի պաշտոնակատար Սարիկ Մինասյանի հետ այցելել է իր անվան մարզադպրոց՝ ծանոթանալու իրականացվող աշխատանքներին։
Նրա խոսքով, նախընտրական քարոզչության ժամանակաշրջանում մարզիկը ՔՊ-ական թեկնածուի օգտին որևէ միջոցառման չի մասնակցել։
Սարիկ Մինասյանի ֆեյսբուքյան էջում որոնումը ցույց տվեց, որ լուսանկարը հրապարակվել է մարտի 11-ին, երբ Գյումրի էր այցելել Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Խուդաթյանը։ Քարոզարշավը մեկնարկել է մարտի 15-ին, այն կշարունակվի մինչև մարտի 28-ը, մինչև 24։00-ն։

Артур Алексанян не участвовал в агиткампании кандидата от партии власти в Гюмри, фото было сделано раньше
С утра в социальных сетях активно распространяется фотография известного армянского борца греко-римского стиля, многократного чемпиона мира, призера Олимпийских игр Артура Алексаняна с временно исполняющим обязанности мэра и кандидатом в мэры города Гюмри Ширакской области Армении от партии власти «Гражданский договор» (ГД) Сариком Минасяном.
Многие пользователи социальных сетей критикуют известного спортсмена за участие в агиткампании кандидата от власти и поддержку его кандидатуры.
Действительно ли гюмрийский спортсмен принимал участие в агитационных мероприятиях и поддерживает ли он кандидата от власти? Ответы на эти вопросы портал Panorama.am попытался получить у самого Алексаняна, однако он уже продолжительное время не отвечает на телефонные звонки.
Пресс-секретарь предвыборного штаба партии «Гражданский договор» в Гюмри Владимир Акопян в беседе с корреспондентом Panorama.am пояснил, что фотография была сделана еще до начала предвыборной кампании, когда Алексанян вместе с временно исполняющим обязанности мэра Гюмри Сариком Минасяном посетил спортивную школу, носящую его имя, чтобы ознакомиться с проделанной работой.
По его словам, в период предвыборной кампании спортсмен не участвовал ни в одном мероприятии в поддержку кандидата от ГД.
Поиск на странице Сарика Минасяна в Facebook показал, что фотография была опубликована 11 марта, в день визита в Гюмри министра территориального управления и инфраструктур Давида Худатяна.
Предвыборная кампания к предстоящим 30 марта выборам в Совет старейшин Гюмри стартовала 15 марта и продлится до 24:00 28 марта включительно.
В день накануне дня голосования и в день голосования предвыборная агитация запрещена законодательством.