ՌԴ սահմանապահ զորքերի ավտոմեքենան Մեղրի-Նռնաձոր ճանապարհին գլորվել է ձորը. կա 1 զոհ, 1 վիրավոր
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ժամը 10:00-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության պարեկային ծառայության Սյունիքի մարզի գումարտակում տեղեկություններ են ստացվել, որ Մեղրի-Նռնաձոր ավտոճանապարհի 27 կմ հատվածում «UAZ» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և մոտ 40 մետր գլորվել ձորը:
Կարճ ժամանակ անց նմանատիպ ահազանգ է ստացվում նաև ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայության 9-11 ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն:
Դեպքի վայր են ժամանել Մեղրիի հրշեջ-փրկարարական ջոկատից 2 մարտական հաշվարկ:
Օպերատիվորեն ժամանել են նաև Մեղրիի շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը, ովքեր նշված վայրից ծանր ախտորոշմամբ հիվանդանոց են տեղափոխել ՌԴ քաղաքացի 22-ամյա Ի․  Կ-ին:  Պարզվել է նաև, որ տեղում մահացել է ՌԴ քաղաքացի 30-ամյա Ռ․ Ա-ն:
Դեպքի վայր են ժամանել նաև ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Մեղրիի բաժնի հերթապահ խումբը՝ օրվա պատասխանատու հերթապահի գլխավորությամբ:
Վթարի մասին ՊԾ Կոտայքի գումարտակից տեղեկությունը փոխանցել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչություն, սակայն հնարավոր է դեպքի վայր ժամանի ոչ թե նշված վարչության քննչական խումբը, այլ Հայաստանում տեղակայված ՌԴ սահմանապահ զորքերի քննիչները:
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ մահացածն ու վիրավորը ծառայում էին ՌԴ սահմանապահ զորքերում, իսկ տարածքն էլ նրանց վերահսկողության տակ է գտնվում:

В Сюнике автомобиль Погранвойск РФ упал в ущелье: 1 человек погиб, 1 пострадал
Сегодня, 25 марта, трагическое ДТП произошло в Сюникской области Армении. Подробности приводит портал Shamshyan.com.
Согласно информации, примерно в 10:00, в батальон Патрульной службы Полиции МВД Армении по Сюникской области поступили сведения о том, что на 27-м километре автодороги Мегри-Нрнадзор автомобиль марки UAZ съехал с проезжей части и скатился в ущелье с высоты около 40 метров. Спустя короткое время аналогичный сигнал поступил и в Национальный центр кризисного управления Спасательной службы МВД Армении (9-11).
Как отмечается, на место происшествия оперативно прибыли два боевых расчета из пожарно-спасательного отряда Мегри, а также дежурная бригада Скорой помощи, медики доставили в больницу находящегося в тяжелом состоянии 22-летнего гражданина России И.К..
Выяснилось также, что на месте происшествия погиб 30-летний гражданин России Р.А..
К месту аварии прибыли также сотрудники дежурной группы отдела полиции Мегри.
По информации фотокорреспондента Гагика Шамшяна, погибший и пострадавший – служащие пограничных войск РФ.