Ինքնաթիռը 2 ժամ թռիչքից հետո ստիպված է եղել օդում հետ շրջվել՝ ուղևորի հեռախոսի կորցնելու պատճառով
Air France-ի ինքնաթիռը թռիչքից երկու ժամ հետո հետ է շրջվել, քանի որ ուղևորը կորցրել է հեռախոսը։ Այս մասին հայտնում է The Standard-ը։
Ինչպես հայտնում է «Գազետա ռու»-ն, անցած շաբաթ Փարիզից Պուենտ-ա-Պիտր 9-ժամյա չվերթն իրականացնող AF750 ուղղաթիռը Կարիբյան ծովում գտնվող Ֆրանսիայի անդրծովյան դեպարտամենտի՝ Գվադելուպե քաղաքի օդանավում շարժական կապի միջոցի անհետացման պատճառով, երբ ինքնաթիտում եղել է 375 ուղևոր և անձնակազմի 12 անդամ։
Ինչպես հայտնում է FlightRadar24-ը, Boeing 777-ը, որը օդ է բարձրացել Փարիզի Օրլի օդանավակայանից տեղական ժամանակով ժամը 12:00-ին, հետ է վերադարձել Ֆրանսիայի արևմտյան ափից։ Որոշումն ընդունվել է օդաչուների կողմից՝ զգուշավորությունից ելնելով, այն բանից հետո, երբ ուղևորներից մեկն իր հեռախոսը գցել է օդափոխիչի մեջ, և գաջեթը հայտնվել է «անմատչելի հատվածում»։
Ինքնաթիռը ապահով վայրէջք է կատարել Օրլիում ժամը 15:25-ին, իսկ ընդամենը 20 րոպե անց կրկին օդ է բարձրացել Գվադելուպա:

A plane was forced to return home two hours into its journey after a passenger lost their phone mid-flight, The Standard reported.
Air France flight AF750 was last Friday set to travel from Paris to Pointe-a-Pitre in Guadeloupe — a French archipelago in the Caribbean Sea — in what should have taken 9 hours.
But the aircraft’s pilot was forced to turn its 375 passengers and 12 crew members back to France around a quarter of the way into the 4,200-mile trip.
According to AirPlusNews, the Air France flight was ordered back to Paris as a safety precaution after a passenger said they lost their mobile phone.
Having departed from Paris Orly Airport at 12pm local time, FlightRadar24 data revealed that the Boeing 777 looped off the west coast of France before making the U-turn.
After returning to Paris Orly at 3.25pm that day, flight AF750 took off for Guadeloupe 20 minutes later.
AirPlusNews reported that the incident came a month after the same plane was made to turn back after a holidaymaker dropped their phone into an air vent ‘and ended up in an inaccessible area'.