Արդեն 1 ժամ է  խոչընդոտվում է հանդիպումս վստահորդիս` Գյումրիից բերման ենթարկված Էմմա Գրիգորյանի հետ. Փաստաբան
12:28 27/03/2025
Արդեն 1 ժամ է խոչընդոտվում է հանդիպումս վստահորդիս` Գյումրիից բերման ենթարկված Էմմա Գրիգորյանի հետ. Փաստաբան
Փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը գրում է.
«Արդեն 1 ժամ է, ինչ հակակոռուպցիոն կոմիտեում խոչընդոտվում է հանդիպումս վստահորդիս` Գյումրիից բերման ենթարկված Էմմա Գրիգորյանի հետ։ Ներկա են ՄԻՊ արագ արձագանքման մասնագետները, փորձում են կարգավորել խնդիրը։ Հրավիրում եմ ԶԼՄ ներկայացուցիչներին հակակոռուպցիոն կոմիտե»։
Հիշեցնենք, որ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել են քրեական վարույթներ ընտրակաշառք տալու, ստանալու, ինչպես նաև ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու առերևույթ հանցագործությունների վերաբերյալ ՀՀ ՆԳՆ քրեական ոստիկանությունից և Ազգային անվտանգության ծառայությունից ստացված հաղորդումների հիման վրա:
Կոմիտեից մանրամասնում են, որ ստացված տվյալների համաձայն՝ ընտրողին առաջարկվել է ընտրակաշառք՝ Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրություններում առաջադրված կուսակցության օգտին քվեարկելու պայմանով: Տվյալներ են ստացվել նաև նույն համայնքի ավագանու ընտրություններում առաջադրված կուսակցության անդամի, ինչպես նաև լիազոր ներկայացուցչի կողմից բարեգործության անվան տակ ընտրողներին որպես ապրանք վառելափայտ տալու, փողոցների խճապատման աշխատանքներ կատարելու, տարազների և այլ գույքի ձեռքբերման համար գումար խոստանալու մասին:

Адвокат: В Антикоррупционном комитете препятствуют моей встрече с доверителем –  подвергнутой приводу из Гюмри Эммой Григорян
14:56 27/03/2025
Адвокат: В Антикоррупционном комитете препятствуют моей встрече с доверителем – подвергнутой приводу из Гюмри Эммой Григорян
Адвокат Ованес Худоян написал:
«Уже час, как в Антикоррупционном комитете препятствуют моей встрече с доверителем – Эммой Григорян, которую подвергли приводу из Гюмри. Присутствуют специалисты оперативного реагирования офиса омбудсмена и пытаются решить проблему.  Приглашаю представителей СМИ в Антикоррупционный комитет».
Напомним, ранее Антикоррупционный комитет сообщил, что инициированы уголовные  производства по предполагаемым преступлениям – даче и получению избирательных взяток, а также нарушении принципов благотворительности во время выборов. Сообщения о предполагаемых преступлениях получены из Уголовной полиции МВД и СНБ Армении.
Как пояснили в Антикоррупционом комитете, согласно полученным сведениям, избирателю предложена взятка в обмен на обещание проголосовать за предложенного кандидата на предстоящих 30 марта внеочередных выборах в Совет старейшин Гюмри. Получены также сведения о личности члена партии, который баллотируется в Совет старейшин, и его полномочном представителе, которые под  видом благотворительности обещали избирателям денежные средства на приобретение дров, благоустройство улиц, приобретение таразов и другого имущества.