Մարտուն Գրիգորյանի հորն ու որդուն ձերբակալելու որոշում կա. Արսեն Բաբայան
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի որոշում կա՝ կապված Մարտուն Գրիգորյանի հոր և որդու ձերբակալության հետ։ Քննիչի ներկայացարած փաստաթղթերին ծանոթանալուց հետո հայտարարեց փաստաբան Արսեն Բաբայանը։
«Ծանոթացանք որոշմանը։ Մարտուն Գրիգորյանի հայրը՝ Կամո Գրիգորյանն այս պահին տանը չի գտնվում, տեղեկացրել ենք իրենք, որ ոստիկանությունը պետք է իրեն ձերբակալի։ Հայրը գալիս է այստեղ՝ ներկայանալու ոստիկանությանը։ Որդին՝ Կարեն Գրիգորյանն այս պահին այստեղ է»,-ասաց փաստաբանը։
Փաստաբանն ասաց, գործը վերաբերվում է ենթադրյալ նախընտրական քարոզչության ընթացքում ինչ-որ խոստումներ տալուն, ընտրակաշառքներ բաժանելուն։
«Որոշումներից հստակ չէ, թե ինչ փաստական հանգամանքներին է վերաբերում, ընդհանուր ձևակերպումներ են, դրա շրջանակում երկու անձ մեղադրյալի կարգավիճակ ունեն, նրանց նկատմամբ 24 ժամյա ռեժիմով ձերբակալման որոշում է կայացվել, որպեսզի տանեն դատարան կալանքի հարցը լուծելու համար»,-ասաց նա։

Арсен Бабаян: Принято решение о задержании отца и сына кандидата в мэры Гюмри Мартуна Григоряна
Вынесено решение Антикоррупционного комитета – касательно задержания отца и сына кандидата в мэры города Гюмри Ширакской области Армении от блока «Наш город» Мартуна Григоряна. Об этом сообщил после ознакомления с представленными следователем документами адвокат Арсен Бабаян.
«Мы ознакомились с решением. Отца Мартуна Григоряна – Камо Григоряна – в данный момент нет дома, мы сообщили ему, что полиция должна его задержать. Отец М.Григоряна сейчас направляется сюда, чтобы предстать перед полицией. Сын Мартуна Григоряна, Карен Григорян, сейчас находится здесь», – указал адвокат.
Арсен Бабаян пояснил, что дело касается озвучивания неких обещаний в ходе предполагаемой предвыборной кампании и дачи избирательных взяток.
«Из постановлений не ясно, о каких фактических обстоятельствах идет речь, представлены общие формулировки, в их рамках двое человек имеют статус обвиняемых, принято решение об их задержании на 24 часа, чтобы в дальнейшем обратиться в суд с ходатайством об избрании в отношении них меры пресечения в виде ареста».