Հրապարակված գաղտնալսման մեջ խոսակցությունների, դրանց մասնակիցների հետ Մարտուն Գրիգորյանն ու իր շրջապատից որևէ անձ որևէ առնչություն չունի. Փաստաբան
«Հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից հրապարակված գաղտնալսման մեջ խոսակցությունների, դրանց մասնակիցների և բովանդակության հետ Մարտուն Գրիգորյանն ու իր շրջապատից որևէ անձ որևէ առնչություն չունի»,-այս մասին հայտարարել է փաստաբան Արսեն Բաբայանը ի պատասխան ԶԼՄ-ների հարցումների։
Նշենք, որ այսօր առավոտից Գյումրու ավագանու արտահերթ ընտրություններին մասնակցող «Մայր Հայաստան», «Մեր Քաղաքը» ընդդիմադիր ուժերի նախընտրական շտաբներում, տներում, գրասենյակներում խուզարկություններ են, որոնց հաջորդեցին ձերբակալություններ։
Ձերբակալվել են «Մեր քաղաքը» դաշինքի կողմից Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Մարտուն Գրիգորյանի հայրն ու որդին, որոնց Գյումրիից տեղափոխում են Երևան՝ հակակոռուպցիոն կոմիտե։ Ընտրություններին մասնակից ընդդիմադիր ուժերը տեղի ունեցածը որակում են քաղաքական հետապնդում, նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում իրենց աշխատանքների խոչընդոտման փորձ։
Հետապնդման ենթարկվող թեկնածուներին իրենց աջակցությունն են հայտնել Կոմունիստական կուսակցության կողմից Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Վարդան Ղուկասյանը, «Իմ հզոր համայնք» կուսակցության կողմից առաջադրված Ռուբեն Մխիթարյանը, Գյումրու ավագանու ընտրությունների մասնակից «Դեմոկրտական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը։

Адвокат: Мартун Григорян и его окружение не имеют отношения к содержанию опубликованной Антикоррупционным комитетом записи
18:26 27/03/2025
Кандидат в мэры города Гюмри Ширакской области от блока «Наш город» Мартун Григорян и кто-либо из его окружения не имеют абсолютно никакого отношения к разговорам, их участникам и содержанию опубликованной Антикоррупционным комитетом записи прослушки. Об этом заявил адвокат Арсен Бабаян, отвечая на запросы средств массовой информации.
Напомним, сегодня с утра правоохранители проводили обыски в предвыборных штабах, офисах участвующих в предстоящих 30 мартах внеочередных выборах в Совет старейшин Гюмри оппозиционных сил «Мать Армения» и «Наш город». За обысками последовали задержания.
Задержаны отец и сын кандидата в мэры города Гюмри Ширакской области Армении от блока «Наш город» Мартуна Григоряна. Сообщалось, что представительницу блока «Мать Армения» Эмму Григорян подвергли приводу из Гюмри в Антикоррупционный комитет, где инициированы уголовные производства.
Свою поддержку им уже выразили кандидат в мэры Гюмри от Коммунистической партии Вардан Гукасян, кандидат в мэры города от партии «Моя сильная община» Рубен Мхитарян, глава участвующей в выборах в Совет старейшин Гюмри партии «Демократическая альтернатива» Сурен Суренянц.