Ինքն ուզում է, որ մեզ վախեցնի, բայց ինքը պետք է վախենա, նա խիղճ չունի. Արա Աբրահամյանը Փաշինյանի մասին
11:46 31/03/2025
«Ես Հայաստանում անցկացնում եմ միջոցառում և իմ 12 գործընկերների հետ, որոնք ժամանել էին ԱՄՆ-ից, գործնական քննարկումներ ենք կազմակերպել և 2.5 ժամ առանց պատճառի մնացինք օդանավակայանում»,-հրավիրված ասուլիսում հայտարարեց «Ռուսաստանի հայերի միության» նախագահ Արա Աբրահամյանը՝ ներկայացնելով Հայաստան իր մուտքը խոչընդոտելու իշխանությունների քայլը։
Նա հայտնեց, որ իր մուտքի արգելքի պատճառը շատ պարզ է։
«Իմ կարծիքով, դրա պատճառն այն է, որ ես բավականին շատ մասնակցում եմ Հայաստանի քաղաքական և հասարակական գործընթացներին, բարեգործությանը»,-ասաց Աբրահամյանը և շարունակեց. «Երևի ինքը որևէ մեկին մի խնձոր չի տվել, ես չգիտեմ, բայց Աբրահամյան Արան ի՞նչ է արել,՝ փախստականներին մոտ 200 բնակարան է նվիրել՝ 2-3 սենյականոց»։
Նա թվարկեց և ասաց, որ բոլոր բարեգործական ծրագրերը իրականացրել է «Ռուսաստանի հայերի միության» միջոցով, որը 100 %-ով միայն ինքն է ֆինանսավորում։
Արա Աբրահամյանը թվարկեց իր բարեգործական ծրագրերը, որոնք իրականացրել է Արցախի Հանրապետությունում և Հայաստանում և ենթադրեց, որ Փաշինյանը դրա համար է նման ձևով վերաբերվում իր հետ։
«Իհարկե, ինքն ուզում է, որ մեզ վախացնի, ուզում է, որ ես վախենամ, բոլորը վախենան։ Գրում են՝ Աբրահամյանին 3-10 ժամ պահել են, թե եկել եմ թալանելու, 17 մլրդ եմ թալանել, հազար ու մի բան, բայց ինքը պետք է վախենա»,-հայտարարեց Աբրահամյանը և հիմնավորեց, որ Փաշինյանը Սահմանադրություն է խախտում և այլ ապօրինություններ։
«Ռուսաստանի հայերի միության» հայտարարեց, որ վարչապետը խիղճ չունի։
«Մեզ բերել են այն վիճակի, որ հայրենիք հասկացությունը չունենք, մինչև չհասկանանք հայրենիքը, հայրենիքի շահը, այս վիճակից դուրս չենք գա»,-ասաց Աբրահամյանը։

Пашинян хочет, чтобы все боялись, но бояться должен он сам: Ара Абрамян – о проблемах при въезде в Армению
«Я провожу мероприятие в Армении. Вместе с 12 коллегами, прибывшими из США, мы организовали деловые переговоры. Но без всякой причины застряли в аэропорту на 2,5 часа», –заявил на пресс-конференции 31 марта глава Союза армян России Ара Абрамян, говоря о шагах властей Армении по воспрепятствованию его въезду в Ереван.
Причина, по его словам, очень проста.
«На мой взгляд, причина в том, что я довольно активно участвую в политических и общественных процессах Армении, занимаюсь благотворительностью», – сказал Ара Абрамян, добавив: «А что сделал Ара Абрамян? Подарил беженцам около 200 квартир – 2-3 комнатные».
Он перечислил благотворительные программы, реализуемые посредством Союза армян России, которые на 100% финансирует сам.
Ара Абрамян указал также, что он осуществил благотворительные программы и в Арцахе, и в Армении, предположив, что Никол Пашинян именно поэтому с ним так обращается.
«Конечно, он хочет напугать нас, он хочет, чтобы я испугался, чтобы все боялись… но он сам должен бояться», – сказал глава Союза армян России, отметив, что Пашинян нарушает Конституцию и совершает иные беззакония.
Абрамян считает, что у премьера нет совести. «Нас довели до ситуации, когда мы лишены понятия Родины. Пока мы это не вернем, не осознаем интересов Родины – не выйдем из этой ситуации», – сказал он.