«Իմ ադրբեջանցի գործընկերը հրապարակայնորեն մերժել է խաղաղության համաձայնագրի նախագծի շուրջ կարծիքների փոխանակման հանդիպման վերաբերյալ հանդիպման առաջարկս՝ ինձ «պոպուլիստ» անվանելով»,- X-ում գրել է ԱԺ Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Սարգիս Խանդանյանը։
Հիշեցնենք՝ նա ավելի վաղ հայտնել էր, որ Ադրբեջանի Միլի Մեջլիսի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահին առաջարկել է հանձնաժողովների հանդիպում անցկացնել։
«Եթե խաղաղության քարոզչությունը պոպուլիզմ է, ապա ես հպարտորեն ընդունում եմ այդ պիտակն այնքան ժամանակ, որքան անհրաժեշտ է:
Իմ առաջարկը մնում է սեղանին։ Ես պատրաստ եմ ներգրավվել միջխորհրդարանական մակարդակով վստահության ամրապնդման միջոցառումներին՝ անխոնջ աշխատելով մեր տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության համար», - գրել է նա։

Председатель Постоянной комиссии Национального Собрания Армении по внешним связям Саргис Ханданян сообщил, что его азербайджанский коллега публично отверг предложение о встрече – для обмена мнениями вокруг проекта мирного соглашения, назвав его «популистом».
Напомним, ранее Саргис Ханданян сообщил, что предложил председателю комиссии по внешним связям Милли Меджлиса Азербайджана провести заседание комиссий по внешним связям парламентов Армении и Азербайджана.
«Если пропаганда мира – это популизм, то я с гордостью принимаю этот ярлык столько времени, сколько потребуется.
Мое предложение остается в силе. Я готов участвовать в мерах по укреплению доверия на межпарламентском уровне и неустанно работать во имя мира и стабильности в нашем регионе», – написал Ханданян на своей странице в соцсети X.