Սերժ Սարգսյանի անունից Եռաբլուրում հարգանքի տուրք է մատուցվել Ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հերոսների հիշատակին
ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանի անունից այսօր «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում հարգանքի տուրք է մատուցվել 2016թ. ապրիլյան հաղթական պատերազմի ժամանակ զոհված հերոսների և Արցախյան ազատամարտում իրենց կյանքը զոհաբերած բոլոր հայորդիների հիշատակին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակից։
Նախագահ Սարգսյանի անունից ծաղկեպսակ է դրվել զոհված ազատամարտիկների հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրին:

От имени Сержа Саргсяна в воинском пантеоне «Ераблур» воздана дань уважения памяти погибших во время апрельской войны 2016 г.
От имени третьего президента Республики Армения, председателя Республиканской партии Армении Сержа Саргсяна сегодня в воинском пантеоне «Ераблур» была воздана дань уважения памяти погибших во время победной апрельской войны 2016 г. героев и пожертвовавших своей жизнью в Арцахской освободительной войне сынов армянского народа.
Как сообщают из офиса третьего президента Армении, от имени президента Саргсяна возложен венок к мемориальной стене, увековечивающей память погибших борцов за освобождение.