Մյանմայում տեղի ունեցած երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 2886-ի։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։
Ավերիչ երկրաշարժի հետևանքով 4639 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի վնասվածքներ, 373 մարդ այս պահին համարվում է անհետ կորած։
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ բնական աղետի հետևանքով զոհվել է 2719 մարդ, վիրավորվել՝ 4521-ը։
Հիշեցնենք, որ մարտի 28-ին Մյանմայում և Թաիլանդում տեղի էր ունեցել 7,7 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ, որի էպիկենտրոնը գտնվում է Սագաինգ քաղաքից 12 կմ հեռավորության վրա։ Երկրաշարժի օջախը գտնվել է տասը կիլոմետր խորության վրա։ Ստորգետնյա ցնցումները զգացվել են նաև հարևան երկրներում՝ Բանգլադեշում, Հնդկաստանում, Թաիլանդում, Լաոսում և Չինաստանում։

Myanmar earthquake death toll rises to 2886
The death toll from Friday's 7.9-magnitude earthquake in Myanmar has risen to 2,886, with 4,639 injured and 373 still missing, Xinhua reported on Wednesday, citing according to the State Administration Council information team.
Myo Nyunt, president of the Myanmar Red Cross Society, told Xinhua earlier that key challenges in the current rescue operations included disaster assessment and logistics coordination.
Due to safety concerns in the affected areas, rescue teams have faced significant difficulties in distributing supplies, with a particular shortage of heavy machinery, Myo Nyunt said.