Մյանմայում տեղի ունեցած երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 2886-ի։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։
Ավերիչ երկրաշարժի հետևանքով 4639 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի վնասվածքներ, 373 մարդ այս պահին համարվում է անհետ կորած։
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ բնական աղետի հետևանքով զոհվել է 2719 մարդ, վիրավորվել՝ 4521-ը։
Հիշեցնենք, որ մարտի 28-ին Մյանմայում և Թաիլանդում տեղի էր ունեցել 7,7 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ, որի էպիկենտրոնը գտնվում է Սագաինգ քաղաքից 12 կմ հեռավորության վրա։ Երկրաշարժի օջախը գտնվել է տասը կիլոմետր խորության վրա։ Ստորգետնյա ցնցումները զգացվել են նաև հարևան երկրներում՝ Բանգլադեշում, Հնդկաստանում, Թաիլանդում, Լաոսում և Չինաստանում։

Число жертв землетрясения в Мьянме достигло 2886, еще 4639 человек пострадали
Число жертв землетрясения в Мьянме достигло 2886, ещё 4639 человек пострадали, 373 человека числятся пропавшими, сообщает китайское агентство Синьхуа со ссылкой на местные власти.
"Сильное землетрясение в Мьянме унесло жизни 2886 человек, еще 4639 получили ранения, 373 человека числятся пропавшими", - говорится в сообщении агентства.
Как напоминает РИА Новости, ранее сообщалось о 2719 погибших и 4521 раненном.
Землетрясение магнитудой 7,7 произошло на территории Мьянмы, в 12 километрах от города Сагайн. Очаг залегал на глубине десяти километров. Толчки ощущались и в соседних странах: Бангладеш, Индии, Таиланде, Лаосе и Китае.