Իրանի նկատմամբ ցանկացած հարված` իր բազմաշերտ ազդեցությունն է ունենալու Հայաստանի ու նրա միջավայրի վրա. Աբրահամյան
«Իրանի նկատմամբ ճնշումները` նվազագույնը տեղեկատվական օպերացիաների միջոցով, կտրուկ աճում են։ Ու սա այն հայտարարությունների ֆոնին, երբ ԱՄՆ-ից Իրանին գործարք են առաջարկում, որի շուրջ համաձայնություն ձեռք չբերելու հիմքում պատերազմի սպառնալիք է դրվում»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Հավակնություն չունեմ խորը վերլուծելու Իրանի ներքին մղումներն ու վիճակը, մանավանդ, ես դրա մասնագետը չեմ, սակայն նույնիսկ անզեն աչքով նկատելի է, որ ի սկզբանե կոշտ հակաիրանյան դիրքորոշում ունեցող ԱՄՆ նախագահն իր հրապարակային խոսքերով ու քայլերով բարձր խաղադրույք է սահմանել, ինչը կարող է մեր տարածաշրջանում մեծ պայթյուն առաջացնել:
Չեմ զլանա ևս մեկ անգամ հիշեցնելու, որ Իրանի նկատմամբ ցանկացած հարված` տնտեսականից մինչև ուղիղ անվտանգություն, իր բազմաշերտ ազդեցությունն է ունենալու Հայաստանի ու նրա միջավայրի վրա` արագացնելով Հայաստանի գլխին շարված ու դանդաղ գործածման դրված տարբեր սպառնալիքներ»,- գրել է նա:

Any attack on Iran to greatly impact Armenia, MP claims
Tigran Abrahamyan, an MP from the opposition Pativ Unem faction in the Armenian parliament, warns that any attack on Iran would have a serious impact on Armenia.
"The pressure on Iran, at least through information campaigns, is intensifying rapidly. It comes as the U.S. offers Iran a deal with an implicit threat of war if no agreement is reached," he wrote on Facebook on Thursday.
"Even a casual observer can tell that the U.S. president, who has maintained a tough anti-Iran stance from the outset, is raising the stakes with his rhetoric and actions, which could lead to a major explosion in the region.
“I will not hesitate to reiterate that any strike against Iran – whether economic sanctions or direct military operations – will have far-reaching consequences for Armenia and its surroundings, accelerating the threats looming over Armenia," the MP stated.