ԵԱ. Վազգեն Թևանյանը պարտվել է, Արման Անդրեասյանը դուրս եկել կիսաեզրափակիչ
Բրատիսլավայում այսօր մեկնարկել է Եվրոպայի առաջնությունը։ Այսօր պայքարը սկսել են ազատ ոճայիններ 57 կգ Մանվել Խնձրցյանը, 65 կգ Վազգեն Թևանյանը, 70 կգ Արման Անդրեասյանը, 79 կգ Հայկ Պապիկյանը և 97 կգ Գուրգեն Սիմոնյանը։
¼-ում Վազգեն Թևանյանը չափազանց լարված պայքարում պարտություն է կրել՝ 2:3 հաշվով զիջելով ռուս ըմբիշին:
Ըստ ըմբշամարտի ֆեդերացիայի, նա դեռևս մեծ հնարավորություններ ունի սփոփիչ գոտեմարտի  և բրոնզի համար պայքարելու համար։
Հայաստանի հավաքականի մեկ այլ ներկայացուցիչ՝ 70 կգ քաշային Արման Անդրեասյանը, 4:0 հաշվով հաղթել է ուկրաինացի Ալեքսեյ Բորուտին և դուրս եկել 2025 թվականի ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչ։ Կիսաեզրափակչում նրա մրցակիցը կլինի Ակակի Կեմերթելիձեն (Վրաստան):

Вазген Теванян проиграл, Арман Андреасян прошел в полуфинал ЧЕ по вольной борьбе
С 7 по 13 апреля в Братиславе, Словакия, проходит чемпионат Европы по спортивной борьбе – 2025. Это первый крупный международный турнир после Олимпиады в Париже.
Медали разыграют представители вольной, греко-римской и женской борьбы. Состоятся турниры во всех весовых категориях: даже тех, которые не входят в олимпийскую программу.
Турнир начался 7 апреля соревнованиями вольников.
Представитель сборной Армении Вазген Теванян (65 кг) в очень напряженной схватке со счетом 2-3 уступил россиянину Ибрагиму Ибрагимову в четвертьфинале ЧЕ-2025 по вольной борьбе. Как сообщает Федерация борьбы, он сохраняет большие шансы на утешительный блок и борьбу за бронзу.
Другой представитель сборной Армении, Арман Андреасян (70 кг), победил украинца Алексея Борута со счетом 4-0 и прошел в полуфинал ЧЕ 2025 по вольной борьбе. Его соперником в полуфинале будет Акаки Кемертелидзе (Грузия).