Զգուշացում. Հայաստանում ԵՄ դեսպանի անունից քաղհասարակության շուրջ 50 ներկայացուցիչներ ֆիշինգային հարձակման են ենթարկվել
11:32 08/04/2025
«Զգուշացում. Մեր նախնական տեղեկություններով Հայաստանում ԵՄ դեսպան Վասիլիս Մարագոսի անունից հայաստանյան քաղհասարակության շուրջ 50 ներկայացուցիչներ թիրախավորված ֆիշինգային հարձակման են ենթարկվել Signal հավելվածում»,-այս մասին ահազանգում է տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Արթուր պապյանը։
«Եթե դուք սեղմել եք գրանցման հղումը և մուտքագրել եք Ձեր Microsoft օգտահաշվով, անպայման փոխեք ձեր գաղտնաբառը, համոզվեք, որ օգտահաշվում ակտիվ սեսսիաներ չկան։
Եթե կասկածներ ունեք կամ օգնության կարիք ունեք, դիմեք մեզ՝ CyberHUB֊ին»։

Предупреждение: около 50 представителей гражданского общества подверглись фишинговой атаке от имени посла ЕС в Армении
11:32 08/04/2025
По предварительным данным, с использованием имени главы делегации Европейского Союза в Армении, посла Василиса Марагоса, была совершена целенаправленная фишинговая атака через приложение Signal. В результате пострадали около 50 представителей гражданского общества Армении. Об этом сообщает эксперт по информационной безопасности Артур Папян.
Он поясняет:
«Если вы переходили по ссылке для регистрации и использовали свою учетную запись Microsoft, обязательно смените пароль и проверьте, нет ли активных сессий в вашей учетной записи.