Եթե որևէ ինֆորմացիա փոխկապակցված է  ՀՀ-ի անվտանգային իրավիճակի հետ՝ մենք դրանով կկիսվենք. Արմեն Գրիգորյան
13:50 10/04/2025
Եթե որևէ ինֆորմացիա փոխկապակցված է ՀՀ-ի անվտանգային իրավիճակի հետ՝ մենք դրանով կկիսվենք. Արմեն Գրիգորյան
«Եթե ինչ-որ ինֆորմացիա լինի, պաշտպանության նախարարությունն այն տրամադրելու է»,-կառավարության ճեպազրույցների սրահում հայտնեց ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը՝ պատասխանելով ՀՀ սահմաններին իրավիճակի վերաբերյալ տարածվող տարբեր լուրերին։
Նա նշեց, որ սահմանային իրավիճակի մասին ՊՆ-ն հաղորդագրություններ տարածում է՝ նաև հերքելով ադրբեջանական ապատեղեկատվությունը, իսկ ՀՀ-ն շարունակում է պնդել, որ պետք է մշակվի սահմանային իրավիճակի մոնիթորինգի մեխանիզմ։
«Եթե որևէ ինֆորմացիա փոխկապակցված է  Հայաստանի Հանրապետության անվտանգային իրավիճակի հետ, բնականաբար, մենք դրանով կկիսվենք հանրության հետ»,-ասաց Գրիգորյանը:
ԱԽ քարտուղարը հերքեց լուրերը, թե սահմանին ադրբեջանական կողմից կուտակումներ կան։

При наличии информации об угрозах безопасности Армении мы обязательно поделимся ею с общественностью, заявил в беседе с журналистами в правительстве 10 апреля секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян.
«Если будет какая-то информация, министерство обороны Армении предоставит ее», – сказал Григорян в ответ на вопрос об распространяемых различных сведениях касательно ситуации на границах РА.
Он отметил, что министерство обороны РА регулярно предоставляет информацию о ситуации на границе, а также опровергает ложные обвинения, исходящие от Азербайджана.
«Предложение Армении о создании механизма расследования пограничных инцидентов продолжает оставаться в силе. Мы продолжаем говорить об этом публично, работать в этом направлении, чтобы у нас был механизм расследования пограничных инцидентов», – сказал Григорян.
«Если будет какая-либо информация, связанная с ситуацией безопасности Армении, естественно, мы поделимся этой информацией с общественностью», – указал он в ответ на вопрос о том, есть ли информация о скоплениях в приграничных районах с азербайджанской стороны.