Լենինգրադի մարզի Կիրովսկի շրջանում երեք երեխա ավելի քան երկու շաբաթ ապրել են կողպած լոգարանում։ Մայրն էր նրանց փակել այնտեղ։ Այս մասին հայտնում է «Konkretno.ru»-ն։
Ոստիկանություն են դիմել «Խիմիկ-2»-ի բնակիչները և հայտնել, որ հողակտորներից մեկում երեք սոված երեխայի են հայտնաբերել։ Պարզվել է, որ մոտ երկու շաբաթ եղբայրները, որոնցից կրտսերը յոթ տարեկան է, ապրել են չջեռուցվող բաղնիքում։
41-ամյա մայրը վիճաբանությունից հետո նրանց վտարել է շենքից։ Երեխաները պատառոտված շորեր էին կրում, դպրոց չէին հաճախում և ստիպում էին հարևաններից ուտելիք մուրալ։ Տեղի բնակիչների ահազանգից հետո ոստիկանները տղաներին տեղափոխել են հիվանդանոց, որտեղ նրանց բուժօգնություն է ցուցաբերվում:
Նրանց մոր գտնվելու վայրը դեռևս հայտնի չէ։ Լնոջ ընկերը բերման է ենթարկվել։ Հայտնի է, որ ամուսինները չարաշահում են ալկոհոլը և անօրինական նյութերը։ Կինը նախկինում դատապարտված է եղել թմրանյութ պահելու համար։ Դեպքի հանգամանքները պարզվում են։

Мать после ссоры заперла детей в бане и морила голодом
В Кировском районе Ленинградской области трое детей более двух недель жили в запертой бане, в постройку их выселила мать. Об этом сообщает «Конкретно.ру».
В полицию обратились жители СНТ «Химик-2», которые сообщили, что на одном из участков обнаружили трех голодных детей. Выяснилось, что около двух недель братья, самому младшему из которых семь лет, жили в неотапливаемой бане.
В постройку их выселила 41-летняя мать после ссоры. Дети ходили в рваной одежде, не посещали школу и вынуждены были просить еду у соседей. После сигнала от местных жителей полиция доставила мальчиков в больницу, где им оказывается медицинская помощь.
Где находится их мать, пока неизвестно, сожитель женщины задержан. Известно, что пара злоупотребляет алкоголем и запрещенными веществами, женщина ранее была судима за хранение наркотиков. Обстоятельства произошедшего устанавливаются.