«Վարդան Ղուկասյանը չի արտահանձնվելու Հայաստան»,-հայտնում են ԴՕԿ կուսակցությունից։
«Մենք արդեն հայտարարել էինք մեր հաղթանակի մասին։ Շնորհավորել էինք բոլորին։ Բայց դեռ լռում էինք՝ չհայտարարելով պատճառը։ Շատերն անհամբեր էին, շատերն ուզում էին իմանալ՝ ինչի՞ մասին է խոսքը։ Մենք սպասում էինք մեկ մարդու խոսքին։ Եվ ահա այսօր հենց Վարդան Ղուկասյանը ինքն հաստատեց՝ նա չի արտահանձնվելու Հայաստան։
Սա մեր պայքարի մեծ հաղթանակներից մեկն է։ Սա արդարության հաղթանակն է՝ սկզբունքայնության, լռության և հավատքի միջոցով կերտված։ Մենք երբեք չենք շտապել։ Մենք չենք խոսել մինչ այդ պահը, երբ ամեն ինչ պետք է լսվեր հենց նրանից՝ ով եղել է այս պայքարի կենտրոնում։ Նրա լռությունը մեզ համար խոսք էր, իսկ այսօր այդ լռությունը վերածվեց հստակության։
Ցանկացած ճշմարիտ շարժում ունի իր ներքին ռիթմը։ Եվ մենք երբեք չենք շեղվել այդ ռիթմից։ Մեզ համար միշտ կարևորը եղել է ոչ թե առաջինը խոսել, այլ ճիշտ պահին ասել ճիշտ բանը։
Այսօր կարող ենք ամբողջ սրտով կրկնել՝ այո՛, սա հաղթանակ է։ Բայց սա նաև հիշեցում է՝ պայքարը շարունակվում է։ Դատական գործընթացները դեռ ընթացքի մեջ են, և մենք սպասում ենք լիարժեք ազատության։

США не экстрадируют скандально известного блогера Вардана Гукасяна в Армению. Заявление его партии
Скандально известный видеоблогер Вардан Гукасян (известный под прозвищем «Дог») не будет экстрадирован из США в Армению. Об этом сообщила основанная им партия «Демократия, закон и дисциплина» (по-армянски аббревиатура партии звучит как ДОК, созвучно с его прозвищем. – Ред.).
«Мы уже возвестили о своей  победе. Благодарим всех. Но мы молчали, не указывая причины. Многие ждали с нетерпением, многие хотели знать, о чем конкретно речь. Мы ждали слова одного человека. И вот сегодня сам Вардан Гукасян подтвердил, что его не экстрадируют в Армению», - говорится в заявлении партии.
Однако, как указывается в заявлении партии блогера, борьба продолжается. «Судебные процессы пока продолжаются, мы ждем полноценного освобождения», - отмечается в заявлении.