Սա չէ՞ ձեր աշխատանքն ու տապալումների ցուցանիշները. Աբրահամյան
«Բյուջեի կատարողականի քննարկման այս օրերին բոլորը գովում են իրենց աշխատանքը, ճոռոմ խոսքեր հնչեցնում արդյունքների մասին, բայց բացում ես հաշվետվությունը` լրիվ հակառակի մասին է»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Նա որպես օրինակ առանձնացրել է ատեստացիայի գործընթացը. «ՊՆ-ի մասով գրված է, որ 2024 թվականին ատեստացիային մասնակցած զինծառայողների 57%-ն է հաղթահարել դրական գնահատականի շեմը:
ԱԱԾ-ի դեպքում ցուցանիշը 35% է:
Ոստիկանությունը ներկայացված է թվերով. 4063 ծառայողից դրական շեմը հաղթահարել է 1031-ը:
Փրկարար ծառայության դեպքում, մինչև այժմ քննության է մասնակցել 1805 ծառայող, դրական գնահատական ստացել` 496-ը:
Թեև խիստ հարաբերական ամենաբարձրը ՊՆ-ի ցուցանիշներն է, բայց սա էլ անբավարար արդյունք է, որովհետև, մեծ առումով, ֆիզիկական, մասնագիտական, շարային, կրակային պատրաստության առումով, քննության մասնակիցների 43%-ը անբավարար է ստացել, ինչ ահազանգ է մեծ թվով խնդիրների մասին, ինչի վերաբերյալ մեկ այլ առիթով կանդրադառնամ:
Հետո էլ թե` բարեփոխումներ ենք անում, բարելավումներ, առաջընթաց: Սա չէ՞ ձեր աշխատանքն ու տապալումների ցուցանիշները»:

Тигран Абрамян: 43% провалили аттестацию в Минобороны, это и есть показатель ваших «реформ»?
«При обсуждении в Национальном Собрании Армении в эти дни исполнения бюджета все хвалят свою работу, делают пафосные заявления о результатах, но когда открываешь отчет – картина совершенно противоположная», – написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
В качестве примера Абрамян привел процесс аттестации. «По части Минобороны Армении написано: порог положительной оценки преодолели 57% военнослужащих, принявших участие в аттестации в 2024 году.
В случае с СНБ Армении этот показатель составил 35%.
Полиция представила следующие показатели: из 4063 служащих порог положительной оценки преодолели 1031.
В случае со спасательной службой в аттестации приняли участие 1805 служащих, 496 из которых получили положительную оценку», – перечислил Абрамян.
«Самым высоким (хоть и весьма относительно) является показатель Минобороны, но это тоже неудовлетворительный результат, поскольку, по большому счету, 43% участников экзамена получили неудовлетворительную оценку по физической, профессиональной, строевой и огневой подготовке. Это тревожный сигнал о множестве проблем, которых я коснусь в другой раз.
А потом еще говорят, мол, проводим реформы, улучшаем, добиваемся прогресса. Разве не это показатель вашей работы и провалов?» – отметил Тигран Абрамян.