Ապրիլի 24-ին կկազմակերպվի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրի այցելուների անվճար փոխադրումը
Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջոցառումների շրջանակում 2025 թվականի ապրիլի 24-ին՝ ժամը 8:30-ից մինչև 22:00-ն, կկազմակերպվի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրի այցելուների անվճար փոխադրումը «Հրազդան» մարզադաշտին հարող տարածքից՝ հետևյալ երթուղիներով.
հ.1 երթուղի -     «Հրազդան» մարզադաշտ – Աթենքի փողոց – Հաղթանակի կամուրջ -  Արգիշտիի – Իտալիայի - Խորենացու - Ագաթանգեղոսի փողոցներ – մետրոպոլիտենի «Զորավար Անդրանիկ» կայարան։
Հետադարձը՝ Ագաթանգեղոսի – Գր. Լուսավորչի – Արգիշտիի փողոցներ - Հաղթանակի կամուրջ - Աթենքի փող. - «Հրազդան» մարզադաշտ:
հ.2 երթուղի -    «Հրազդան» մարզադաշտ – Ծիծեռնակաբերդի խճ.- Լենինգրադյան - Կիևյան փողոցներ - մետրոպոլիտենի «Բարեկամություն» կայարան:

24 апреля будет организован бесплатный проезд для посетителей мемориального комплекса «Цицернакаберд» в Ереване
17:56 21/04/2025
В рамках мероприятий, посвященных памяти жертв Геноцида армян в Османской империи 1915 года, 24 апреля 2025 года, с 8:30 до 22:00, будет организован бесплатный проезд для посетителей мемориального комплекса «Цицернакаберд» в Ереване с территории, прилегающей к стадиону «Раздан». Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
Маршрут № 1: стадион «Раздан» - улица Атенка - мост Победы - улицы Аргишти - Италии - Хоренаци - Агатангехоса - станция метро «Зоравар Андраник». Возвращение: улицы Агатангехоса - Григора Лусаворича - Аргишти - мост Победы - улица Атенка - стадион «Раздан».
Маршрут № 2: стадион «Раздан» - шоссе Цицернакаберда, улицы Ленинградян – Киевян – станция метро «Дружба». Возвращение по тому же маршруту.