Արցախցիները հանդիպեցին Սամվել Շահրամանյանի հետ
Մի խումբ արցախցիներ հանդիպել են Արցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանի և պետնախարարի հետ՝ քննարկելու «թալանի» հարցը։
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ մի խումբ արցախցիներ ակցիա էին իրականացրել Հայաստանում Արցախի ներկայացուցչության մոտ՝ պահանջելով իրավական ճանապարհով վերադարձնել «Արցախից թալանված գումարները» և դրանք ուղղել արցախցիների սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծմանը։ Ս.Շահրամանյանի հետ պայմանավորվել էին հանդիպել ու քննարկել։
«Արցախի ներկյայացուցչությունը նախագահի անունից առաջիկա օրերին դիմելու է դատախազություն, քննչական կոմիտե, ԱԱԾ, որպեսզի ընդունելություն կազմակերպեն մեր ու Արցախի նախագահի մասնակցությամբ»,- հանդիպումից հետո լրագրողներին ասաց արցախցի ակտիվիստ Նահապետ Սարգսյանը։
Նա նշեց, որ իրենք ներկայացնելու են թալանի հետ կապված իրենց ունեցած ինֆորմացիան։
«Չենք պատկերացնում, որ չեն ընդունի, Հայաստանի կառավարությունն ամեն օր խոսում է կոռուպցիայի մասին, ասում է՝ դեմ ենք կոռուպցիային։ Հետքայլ գոյություն չունի, ավելի վճռական ենք տրամադրված։ Վճռական քայլ է,  որ նախագահի հետ գնալու ենք»,- ասաց նա։

Группа арцахцев встретилась с Самвелом Шахраманяном
Сегодня президент Республики Арцах (НКР) Самвел Шахраманян принял группу арцахцев, которые на прошлой неделе провели акцию протеста перед представительством Арцаха, требуя вернуть правовым путем «награбленные из Арцаха средства» и направить их на решение социально-экономических вопросов вынужденных переселенцев.
В ходе закрытой встречи Шахраманян и участники акции решили направить письма генеральному прокурору, директору Службы национальной безопасности и председателю Следственного комитета с просьбой организовать прием.
«В какое ведомство нас примут – представим всю имеющуюся у нас информацию. Хотим, чтобы встреча прошла с участием всех ведомств, и чтобы президент был с нами», – сказал журналистам после встречи участник акции Наапет Саркисян.
«Не представляем, что нас могут не принять. Правительство Армении ежедневно говорит о борьбе с коррупцией. Шага назад не будет, мы настроены решительно», – подчеркнул Н.Саркисян.