Առաջիկա օրերին սպասվում է անձրև, ամպրոպ, քամու ուժգնացում
Երևանում ապրիլի 21-ի կեսօրից հետո, 22-23-ին, 24-ի գիշերը, 25-ին օրվա ընթացքում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Ապրիլի 24-ի ցերեկը, 26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
​​Մարզերում ապրիլի 21-ի ցերեկը, 22-23-ին, 25-ին՝ շրջանների զգալի մասում, 24-ին, 26-ին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5մ/վ, ապրիլի 21-25-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 14-18մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 21-ի ցերեկը, 22-ին աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով։

Грозы и ветер: синоптики предупредили о переменчивой погоде в Армении
Днем 21-го, 22-23, 25-го апреля преимущественно на всей территори Армении, 24-го, 26-го апреля в отдельных регионах республики ожидается кратковременный дождь с грозой.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении, ветер будет дуть юго-западный со скоростью 2-5 м/с. 21-25 апреля местами ожидается усиление ветра, с порывами до 14-18 м/с.
Днем 21-го, 22-го апреля температура воздуха в Армении постепенно повысится на 3-5 градусов.
В городе Ереван после полудня 21-го, 22-23, ночью 24-го, 25-го апреля ожидается кратковременный дождь с грозой. Днем 24-го, 26-го апреля в армянской столице прогнозируется погода без осадков.