Թալանի մասին. Փաշինյանի կառավարության կողմից հիմնադրած և լուծարված ԱՆԻՖ-ի աշխատողները ստացել են 10 մլն դոլար աշխատավարձ
Նիկոլ Փաշինյանի նախկին խորհրդական, աշխատանքի ու սոցիալական հարցերի նախկին նախարար, Մեսրոպ Առաքելյանը, արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի՝ այսօր հրապարակած թվերին, գրել է.
«Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացնում է, որ 20 տարվա թալանից 7 տարվա ընթացքում պետությանն է փոխանցվել 1.8 մլն դոլար։ Նիկոլ Փաշինյանի կառավարության կողմից հիմնադրած և լուծարված ԱՆԻՖ-ի աշխատողները 3 տարում ստացել են 10 մլն դոլար աշխատավարձ»։
Հիշեցնենք, որ Փաշինյանն այսօր հայտարարել է. «Դատարանի որոշմամբ, հաշտության համաձայնություններով, 17.03.2025 թվականի դրությամբ, Հայաստանի Հանրապետությանն է փոխանցվել 1 միլիոն 803 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 710 միլիոն ՀՀ դրամ»։

О грабеже: сотрудники основанного и расформированного кабмином Никола Пашиняна ANIF получили зарплаты на 10 млн долларов
16:33 29/04/2025
Бывший советник Никола Пашиняна, соучредитель партии «Страна для жизни» Месроп Аракелян, отреагировав на опубликованные сегодня Пашиняном цифры, написал:
«Никол Пашинян сообщает, что за 7 лет из разграбленного за 20 лет государству передано 1,8 млн долларов. Сотрудники ANIF (Фонда государственных интересов Армении. – Ред.), основанного и расформированного кабмином Никола Пашиняна, за 3 года получили зарплаты в размере 10 млн долларов».
Напомним, что Пашинян сегодня заявил: «Согласно решениям судов, в соответствии с мировыми соглашениями, по состоянию на 17 марта 2025 года, Республике Армения перечислено 710 млн драмов, что эквивалентно 1 млн 803 тыс. долларам США».