Լարված վիճակ Նոր Նորքի թաղապետարանում. Ոստիկաններն ուժով տարան Չախոյանին
Այսօր Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարի ու այլոց կողմից ծեծի ենթարկված ակտիվիստ Արթուր Չախոյանը չի պատրաստվում հեռանալ վարչական շրջանի աշխատակազմի շենքից։
Նա ցանկանում է նաև որպես Նոր Նորքի բնակիչ մասնակցել շենքի կառուցապատման վերաբերյալ հանրային քննարկմանը։
«Այստեղից չեմ գնալու։ Ոստիկանութունից ինձ կանչում են ոստիկանություն, իսկ այստեղ ասում են՝ հանրային քննարկումը շարունակվելու է առանց Չախոյանի»,-ասաց նա։
Երբ Չախոյանը տեղեկացավ, որ քննարկումը շարունակվում է, ցանկացավ ներս մտնել դահլիճ ու մասնակցել քննարկմանը։ Սակայն ոստիկանները տևական ժամանակ խոչընդոտում էին։

Напряженная ситуация в администрации района Нор Норк: полиция силой увела Чахояна
После публикации видео избиения общественного деятеля Артура Чахояна руководителем и сотрудниками администрации ереванского района Нор Норк на место прибыли полицейские.
«Мы ознакомились с видеоматериалом, на данный момент полицейские на месте осуществляют службу. Позднее будет предоставлена дополнительная информация», – сообщили  Panorama.am в полиции.
Между тем, Артур Чахоян не собирался покидать здание администрации района и был намерен принять участие в общественном обсуждении.
«Я отсюда не уйду. Меня вызывают в отделение полиции, а здесь говорят, что общественное обсуждение будет продолжено без Чахояна», – сказал он.
Когда Чахоян узнал, что обсуждение продолжается, он захотел войти в зал и принять в нем участие. Однако полиция долгое время препятствовала этому.