Դատախազությունը՝ երգիչ Անդրեի նախկին կնոջ գրառման մասին
Երգիչ Անդրեի  նախկին կնոջ՝ Անի Օհանյանի գրառման առնչությամբ քրեական վարույթ չի նախաձեռնվել։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին  ՀՀ գլխավոր դատախազությունից։
«Նկատի ունենալով, որ ԶԼՄ-ներում տեղ գտած՝ Անի Օհանյանի գրառման դեպքով ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ Անի Օհանյանն ու Անդրեյ Հովնանյանը մշտապես բնակվել են ԱՄՆ-ում, իսկ հրապարակմամբ մատնանշված հանգամանքների վերաբերյալ ներկայումս այնտեղ առկա է դատական գործընթաց, հետևաբար քննարկվող հրապարակմանը ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 178-179 հոդվածների կարգով ընթացք չի տրվել»,- փոխանցեցին դատախազությունից։
Հիշեցնենք, որ Անի Օհանյանը երգիչ Անդրեից բաժանվելուց հետո, տևական լռություն պահպանելով,  ապրիլի 6-ին, ինստագրամյան իր էջում գրառում է կատարել՝ երգչին փաստացի մեղադրելով ընտանեկան բռնության մեջ, մասնավորապես նշելով. ««Իմ ճանապարհը լի էր վախերով ու պայքարով։ Ես սիրում էի այն մարդուն, ով հմայեց ինձ: Բայց ջենթլմենի գեղեցիկ դիմակի հետևում սարսափելին էր թաքնված։ Սկզբում ամբողջ ժողովրդի աչքի առաջ ծնվեց հեքիաթը։ Դուք հավատացիք նրան այնպես, ինչպես ես: Շուտով աշխարհը սկսեց փլուզվել: Իմ ամեն օրը սկսվում էր տագնապով ու անհանգստությունով՝ «այսօր նա չար կլինի, թե բարի, նորից կվիրավորի, կհարվածի, թե կրկին սպառնալու է, որ կզրկի երեխայից»։

Генпрокуратура Армении – о записи бывшей супруги певца Андре
Уголовного производства по следам публикации бывшей супруги певца Андре (Андрея Овнаняна) – Ани Оганян – не инициировано. Об этом сообщили Panorama.am в отделе по связям с общественностью Генпрокуратуры Армении.
«В связи с публикуемой СМИ записью Ани Оганян соответствующими подразделениями полиции МВД РА были предприняты оперативно-розыскные мероприятия. Как выяснилось, Ани Оганян и Андрей Овнанян постоянно проживали в США, в настоящее время там ведется судебный процесс относительно обстоятельств, указанных в публикации. Соответственно, обсуждаемой публикации в соответствии со статьями 178-179 Уголовно-процессуального кодекса РА не был дан ход», – пояснили в ведомстве.
Как известно, Ани Оганян после развода с певцом Андре долгое время хранила молчания. Однако  6 апреля она оставила запись в своем Instagram, фактически, обвинив певца в семейном насилии.
«Мой путь был полон страхов и трудностей. Я любила мужчину, который меня очаровал. Но за красивой маской джентльмена скрывалось нечто ужасное. Сначала на глазах у всего народа  родилась сказка. Вы поверили в нее так же, как и я. Вскоре мир начал рушиться. Каждый мой день начинался с тревоги и беспокойства: „Сегодня он будет злым или добрым, снова оскорбит, ударит, вновь будет угрожать, что лишит ребенка?” Я думала, что смогу спасти семью и изменить ее к лучшему, но его агрессия только усиливалась. Он не понимал, какую боль причиняет мне», – написала в частности Оганян в личном блоге.