Մարմարիկից մինչև Հրազդան փնտրում են երկամյա Տիգրանին. Ի՞նչ է պատմում հայրը
Մարմարիկից մինչև Հրազդան համագյուղացիները, հարազատները, ոստիկաններն ու փրկարարները փնտրում են երկուամյա Տիգրանին։ Նա անհետացել է երեկ։
Երեխայի հայրը՝ Նորայր Պետրոսյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց, այս պահին դեռ նորություն չունեն։
«Որևէ հետք, որևէ հուշող բան, ոչ մի կետ չկա, որ էդ կետի ուղղությամբ շարժվենք»,-նշեց հայրը։
Երեխայի անհետանալու շրջանառվող վարկածներից մեկն այն է, որ Տիգրանըընկել է տան մոտով հոսող Մարամարիկ գետը։ Միաժամանկ նշվում է, որ հարակից խանութի տեսախցիկները չեն ֆիքսել երեխայի գետն ընկնելը։ Չնայած դրան, ԱԻՆ փրկարարական ջոկատներից բացի աշխատանքներում ներգրավվել են փրկարար շներ և ջրասուզակներ։
Շրջանառվում է նաև երեխային գողանալու վարկածը։ Կա՞ն կասկածելի  մարդիկ, որ կարող էին երեխային տանել։
«Չեմ կարող ասել, ի՞նչ իմանամ, ընենց մարդիկ կան էս կյանքում, շատ իմանամ, ինչի են ընդունակ»,-հոգոց քաշեց հայրը։
ՆԳՆ ոստիկանությունից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ երեխայի անհետանալու մասին հաղորդում ստացել են երեկ՝ մայիսի 4-ին ժամը 11։52-ին։ Ահազանգողը եղել է փոքրիկի հորեղբայրը։
Նա հայտնել է, որ Մարմարիկ բնակավայրում՝ մասնավորապես 3-րդ փողոցում բնակվող եղբոր երկուամյա երեխան բակից կորել է։
«Բնականաբար ահազանգին արագ արձագանքել են, հաղորդումից անմիջապես հետո մինչ այս պահը համայնքային ոստիկանության Հրազդանի բաժնի ծառայողները, Քրեական ոստիկանության Կոտայի մարզային վարչության ծառայողները, տարածքը սպասարկող հրշեջ փրկարարական ուժերը որոնողական աշխատանքներ են իրականացնում երկուամյա տղային հայտնաբերելու համար»,-ասացին ոստիկանությունից։

2-летнего Тиграна ищут от Мармарика до Раздана. Что рассказывает отец мальчика?
От Мармарика до Раздана односельчане, родные, полицейские и спасатели ведут поиски двухлетнего Тиграна. Сигнал о его пропаже поступил накануне утром.
В беседе с корреспондентом Panorama.am отец ребенка – Норайр Петросян – сказал, что пока новостей нет.
«Нет никакого следа, никакой подсказки, чтобы мы могли двигаться в этом направлении», – отметил отец мальчика.
Одна из версий исчезновения ребенка – падение в реку Мармарик, протекающую недалеко от дома. При этом отмечается, что камеры видеонаблюдения соседнего магазина не зафиксировали падение ребенка в реку. Несмотря на это, помимо спасательных отрядов Спасательной службы МВД Армении, к поискам привлечены собаки и водолазы.
Также рассматривается версия о похищении 2-летнего Тиграна. Есть ли подозрительные люди, которые могли увезти ребенка?
«Не могу сказать, откуда мне знать, в этой жизни много разных людей, не знаю, на что они способны», – ответил отец пропавшего ребенка.
В Полиции МВД сообщили Panorama.am, что сообщение об исчезновении ребенка поступило 4 мая в 11:52. В Полицию позвонил дядя мальчика.
Он сообщил, что двухлетний сын его брата, проживающего на 3-й улице в селе Мармарик, исчез со двора.
«Естественно, на сигнал отреагировали оперативно. Сразу после поступления сообщения и до настоящего момента служащие Разданского отдела полиции, сотрудники Котайкского областного управления Уголовной полиции, а также пожарно-спасательные силы, обслуживающие этот район, проводят поиски двухлетнего мальчика», – сообщили в Полиции.