Միայն առաջին հայացքից է թվում, որ կեղծ դատավարության թիրախում Բաքվում գտնվող հայերն են. Տիգրան Աբրահամյան
09:45 06/05/2025
«Բաքվի «դատավարության» կադրերն եմ նայում: Միայն առաջին հայացքից է թվում, որ կեղծ դատավարության թիրախում Բաքվում գտնվող հայերն են»,-ահազանգումէ  ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ադրբեջանն օգտագործում է կեղծարարության ողջ զինանոցն ազգային-ազատագրական պայքարն ու դրա առաջամարտիկներին միջազգային հանցագործ հռչակելու, հայ ժողովրդի նկատմամբ մեղադրանքների տարափ ուղղելու և մեր պատմական ձեռքբերումները ոչնչացնելու համար:
Վերջին նիստի ընթացքում ցուցադրվող կադրերում ԼՂՀ ինքնապաշտպանական ուժերի կոմիտեի ղեկավարի կարգավիճակում Սերժ Սարգսյանի այցերն է ռազմաճակատի տարբեր ուղղություններում և նրան դիմավորող հրամանատարները` Մոնtե Մելքոնյանը, Դավիթ Իշխանյանը»։

Абрамян: Только на первый взгляд кажется, что мишень сфабрикованного судебного процесса – находящиеся в Баку армяне
«Смотрю кадры с судилища в Баку. Только на первый взгляд кажется, что мишенью сфабрикованного судебного процесса являются находящиеся в Баку армяне», – написал на своей странице в соцсети Facebook секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян.
Он обратил внимание на то, что Азербайджан использует весь арсенал фальсификаций, чтобы представить национально-освободительную борьбу и ее лидеров как международных преступников, направить поток обвинений против армянского народа и уничтожить наши исторические достижения.
«На кадрах, продемонстрированных во время последнего заседания, запечатлены визиты Сержа Саргсяна в различных направлениях линии фронта в статусе руководителя Комитета сил самообороны НКР, а также встречающие его командиры — Монте Мелконян, Давид Ишханян», — добавил депутат.