Հորդառատ անձրևն ու կարկուտը վնասել են Լուվրի տանիքը, ինչի հետևանքով ջուրը լցվել է սրահներից մեկը, որտեղ տեղի է ունենում վաղ Վերածննդի դարաշրջանի իտալացի նկարիչ Չիմաբուեի ցուցահանդեսը։ artguide.com կայքը գրում է, որ Չիմաբուեի «Մաեստա» նկարը, որը նկարված է փայտե վահանակի վրա և վերջերս վերականգնվել է երկու հարյուր տարվա ընթացքում առաջին անգամ (ինչը ցուցահանդեսի բացման պատճառն էր), չի վնասվել։
Սակայն մի քանի կաթիլ ընկել է Նիկոլո Պիզանոյի «Երեք ակոլիտները» (1264-1267) քանդակի վրա։ Լուվրի երկու աշխատակիցներ ստիպված էին որոշ ժամանակ բրեզենտի կտոր պահել քանդակի վրա՝ որպես իմպրովիզացված հովանոց։ Այլ աշխատանքներ ևս վտանգված են եղել։ Ցուցահանդեսը դադարեցվել է մինչև տանիքում արտահոսքի վերացումը, բայց այժմ այն կրկին բաց է հանրության համար։
Հիշենք, որ ավելի վաղ թանգարանի տնօրեն Լորենս դը Կարը դիմել էր կառավարությանը՝ շենքի անհապաղ վերանորոգման անհրաժեշտության մասին գրությամբ։

Сильный дождь с градом повредили крышу Лувра, в опасности оказались экспонаты выставки
Сильный дождь с градом повредили крышу Лувра, в результате чего вода попала в Зал Сальватора Розы, где проходит выставка «Новый взгляд на Чимабуэ: у истоков итальянской живописи». Картина Чимабуэ «Маэста», написанная на деревянной панели и недавно отреставрированная впервые за двести лет (что и стало поводом к проведению выставки), не пострадала.
Однако несколько капель попало на скульптуру Николы Пизано «Три аколита» (1264–1267) из флорентийского Национального музея Барджелло, так что двум сотрудникам Лувра пришлось некоторое время держать над скульптурой кусок брезента в качестве импровизированного зонтика. В опасности оказалась и «Мадонна францисканцев» (1285–1288) Дуччо ди Буонинсенья, предоставленная Национальной пинакотекой в Сиене. Выставку пришлось приостановить до устранения протечки на крыше, но сейчас она вновь открыта для публики.
Как напоминает artguide.com, ранее директор музея Лоранс де Кар обращалась к правительству с запиской о необходимости срочного ремонта здания.