Արջուտում բարձրավոլտ էլեկտրասյան էլեկտրալարերը պոկվել ու ընկել են, հովիվը հոսանքահարվել ու տեղում մաhաgել է
16:00 12/05/2025
Այսօր րտակարգ ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Լոռու մարզում: Ժամը 14:50-ի սահմաններում Արջուտ գյուղում բարձրավոլտ էլեկտրասյան էլեկտրալարերը պոկվել ու ընկել են, ինչի հետևանքով 1 հոգի մահացել է:
shamshyan.com-ը հաղորդմամբ, դեպքի վայրում հավաքված քաղաքացիները հայտնել են, որ  որ մահացածը տղամարդ է, ով հովիվ  է։ Հովիվն այդ հատվածում խոշոր եղջերավոր անասուններ արածեցնելիս է եղել:
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ տղամարդը մահացել է էլեկտրահարվելու հետևանքով: Սատկել են նաև մի քանի խոշոր եղջերավոր անասուններ:
«Այս պահին դեպքի վայր ժամանած ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Գուգարքի բաժնի ծառայողները պարեկների հետ սահմանազատել են տարածքը և պարզում են մահացածի, նաև սատկած խոշոր եղջերավոր անասունների սեփականատիրոջ ինքնությունը:
Դեպքի մասին արդեն տեղեկացվել է «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության «Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ՓԲԸ-ին, որտեղից խումբ է ժամանում դեպքի վայր:
Դեպքի փաստով ոստիկանության Գուգարքի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչություն»,- գրում է  կայքը։

В Арджуте пастух погиб от удара током после обрыва высоковольтных проводов
Сегодня в Лорийской области Армении произошло чрезвычайное и трагическое происшествие. Около 14:50 в селе Арджут провода высоковольтной линии электропередачи оборвались и упали вниз, в результате чего погиб человек.
По информации shamshyan.com, собравшиеся на месте происшествия жители сообщили, что погибший – мужчина, работавший пастухом. Он пас крупный рогатый скот в районе, где упали провода.
По предварительным данным, мужчина погиб от удара электрическим током. Также погибли несколько голов крупного рогатого скота.
На место прибыли сотрудники отдела полиции Гугарка и патрульной службы, которые оцепили территорию и устанавливают личность погибшего, а также владельца погибшего скота.
О происшествии было уведомлено ЗАО «Высоковольтные электросети» компании «Электрические сети Армении», сотрудники которой прибыли на место.
Составленные по факту инцидента документы переданы в следственное управление Следственного комитета Армении по Лорийской области.