ՈՒՂԻՂ. Սկոչով փակել են բերանը ու ծեծել. Պատմում է ոստիկանների կողմից բռնության ենթարկված քաղաքացին
Սկոչով փակել են բերանը ու ծեծել․ հերթական խոշտանգումը ոստիկանությունում. Արմավիրի ոստիկանությունում բռնության ենթարկված քաղաքացի Սերգեյ Աբրահամյանը մանրամասներ է պատմում իր դեմ ոստիկանների կիրառած բռնություններից։
Հիշեցնենք, որ փաստաբան Արա Ղարագյոզյանն օրեր առաջ ահազանգել էր ոստիկանական խոշտանգումների հերթական դեպքի մասին՝ հրապարակելով տեսանյութ և լուսանկարներ, որոնք փաստում են ոստիկանների՝ քաղաքացու նկատմամբ կիրառված բռնությունը։
Քաղաքացի Սերգեյ Աբրահամյանը ապրիլի 28-ին որպես վկա ներկայացել է Արմավիրի քննչական բաժին, սակայն նրան չեն ընդունել։ Ըստ Աբրահամյանի՝ հաջորդ օրը մի խումբ ոստիկաններ գնացել են նրա բնակարան։ Քաղաքացին նրանց հետ պատրաստվել է ներկայանալ բաժին, սակայն բնակարան են ներխուժել այլ ոստիկաններ ու Աբրահամյանին բռնության ենթարկել կնոջ աչքի առաջ։ Հետո տարել են ոստիկանության բաժին, որտեղ դաժան ծեծի են ենթարկել։
Դեպքի առնչությամբ ապրիլի 29-ին քրեական վարույթ է նախաձեռնվել։
ՀՀ ներքին գործերի նախարարի մամուլի քարտուղար Նարեկ Սարգսյանը դեպքի առնչությամբ հայտարարություն է տարածել՝ պնդելով, որ անձը դրսևորել է ոչ պատշաճ վարք՝ չենթարկվելով ոստիկանության ծառայողների օրինական պահանջներին։

Serghey Abrahamyan, a resident of Armenia’s Armavir Province claims he was subjected to severe physical abuse while in police custody in late April.
At a press conference on Monday, Abrahamyan recounted that his mouth was taped shut and he was beaten up by officers while detained. The incident began on April 28 when he visited the Armavir Investigative Department as a witness. He said he was turned away upon arrival.
The following day, Abrahamyan said a group of police officers arrived at his home. While he was preparing to accompany them voluntarily, a second group forced their way into his house and assaulted him in front of his wife. The man was then taken into custody, where he was brutally beaten.
On April 29, authorities launched a criminal investigation into the incident.
Attorney Ara Ghazaryan released video footage and photos earlier this week showing visible signs of physical harm. Ghazaryan described the case as another example of police brutality in Armenia.
In response, Narek Sargsyan, spokesperson for the Armenian Interior Ministry, issued a statement defending the actions of the officers involved. He stated that Abrahamyan had displayed inappropriate behavior and failed to comply with lawful police orders.