Մայիսի 15-ին հանրապետության առանձին վայրերում և Երևանում սպասվում են ամպրոպային բնույթի հորդառատ անձրևներ, կարկուտ, ամպրոպների ժամանակ քամու ուժգնացում 18-23մ/վ։
Երևանում մայիսի 15-ին, 16-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, 15-ին առանձին հատվածներում հորդառատ։ Ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում 15-18 մ/վ արագությամբ: Մայիսի 16-ի ցերեկը, 17-19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարզերում մայիսի 15-ին, 16-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում՝ հորդառատ, հնարավոր է կարկուտ։
Մայիսի18- 19-ին երեկոյան ժամերին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Մայիսի 16-ի ցերեկը, 17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 18-23 մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 15-ին կնվազի ևս 2-4 աստիճանով, 16-18-ին աստիճանաբար կբարձրանա 6-9 աստիճանով։

Днем 15 мая в ряде областей Армении, а также в Ереване ожидаются грозовые ливни и град. Во время гроз ветер может усиливаться до 18–23 м/с, предупреждает ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды республики.
Согласно прогнозам синоптиков, днем 15 мая и ночью 16 мая время от времени повсеместно ожидаются дожди и грозы, в отдельных районах – проливные дожди, возможен град.
С полудня 18 мая и 19-20 мая в отдельных регионах республики прогнозируются кратковременные дожди и грозы.
А вот днем 16 мая и 17 мая осадков на территории Армении не ожидается.
Ветер юго-западный, 2–5 м/с. При грозе возможны порывы до 18-23 м/с.
15 мая днем температура понизится еще на 2-4°C. С 16 по 18 мая ожидается постепенное повышение температуры воздуха – на 7-10°C.
В городе Ереван днем 15 мая и ночью 16 мая время от времени ожидаются дожди и грозы. Днем 15 мая в отдельных районах города возможны проливные дожди, при грозе – усиление ветра до 15-18 м/с.