Ալեքսիս Օհանյանը գնել է «Չելսի» կանանց ֆուտբոլային ակումբի բաժնետոմսերի 10%-ը
Գործարար, Reddit-ի համահիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանը գնել է «Չելսի» կանանց ֆուտբոլային ակումբի 10% բաժնեմասը։ Այս մասին հաղորդում է The Times-ը։
Նա ձեռք է բերել 20 միլիոն ֆունտ ստեռլինգ արժողությամբ բաժնեմաս։
«Ես նախկինում մեծ խաղադրույքներ եմ կատարել կանանց սպորտի վրա, և կրկին դա անում եմ։ Հպարտությամբ հայտարարում եմ, որ միանում եմ «Չելսի» ֆուտբոլային ակումբին որպես ներդրող և տնօրենների խորհրդի անդամ», - գրել է Օհանյանը սոցիալական ցանցերում։
Օհանյանը տեղ կզբաղեցնի «Չելսիի» տնօրենների խորհրդում։ Ակնկալվում է, որ նրա կինը՝ ամերիկացի պրոֆեսիոնալ թենիսիստուհի, 38-ակի «Մեծ սաղավարտի» չեմպիոն և չորս անգամ օլիմպիական չեմպիոն Սերենա Ուիլյամսը, նույնպես կներգրավվի ակումբի աշխատանքներում։
sportbox.ru-ն գրում է, որ Ուիլյամսը, Օհանյանը և նրանց ընտանիքը կիրակի օրը կլինեն «Ուեմբլի» մարզադաշտում՝ դիտելու կանանց Անգլիայի գավաթի եզրափակչում «Չելսի»-ի և «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի խաղը։

Основатель Reddit Алексис Оганян купил 10% акций женского футбольного клуба «Челси»
Бизнесмен Алексис Оганян, муж 38‑кратной победительницы турниров Большого шлема и четырехкратной олимпийской чемпионки теннисистки Серены Уильямс, купил 10% акций женского футбольного клуба «Челси», сообщает The Times.
Оганян, соучредитель социальной медиа‑платформы Reddit, приобрел пакет акций на сумму в 20 миллионов фунтов стерлингов.
«Я уже делал большие ставки на женский спорт — и я делаю это снова. Я с гордостью сообщаю, что присоединяюсь к футбольному клубу «Челси» как инвестор и член правления. Я польщен тем, что мне выпал шанс помочь этому культовому клубу стать любимым для каждого американца», — написал Оганян в социальной сети.
Оганян займет место в совете директоров «Челси». Уильямс, как ожидается, также будет вовлечена в работу клуба.
Уильямс, Оганян и их семья собираются быть на стадионе «Уэмбли» в воскресенье, чтобы посмотреть, как «Челси» сыграет с «Манчестер Юнайтед» в финале женского Кубка Англии, передает sportbox.ru.