Ալեքսիս Օհանյանը գնել է «Չելսի» կանանց ֆուտբոլային ակումբի բաժնետոմսերի 10%-ը
Գործարար, Reddit-ի համահիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանը գնել է «Չելսի» կանանց ֆուտբոլային ակումբի 10% բաժնեմասը։ Այս մասին հաղորդում է The Times-ը։
Նա ձեռք է բերել 20 միլիոն ֆունտ ստեռլինգ արժողությամբ բաժնեմաս։
«Ես նախկինում մեծ խաղադրույքներ եմ կատարել կանանց սպորտի վրա, և կրկին դա անում եմ։ Հպարտությամբ հայտարարում եմ, որ միանում եմ «Չելսի» ֆուտբոլային ակումբին որպես ներդրող և տնօրենների խորհրդի անդամ», - գրել է Օհանյանը սոցիալական ցանցերում։
Օհանյանը տեղ կզբաղեցնի «Չելսիի» տնօրենների խորհրդում։ Ակնկալվում է, որ նրա կինը՝ ամերիկացի պրոֆեսիոնալ թենիսիստուհի, 38-ակի «Մեծ սաղավարտի» չեմպիոն և չորս անգամ օլիմպիական չեմպիոն Սերենա Ուիլյամսը, նույնպես կներգրավվի ակումբի աշխատանքներում։
sportbox.ru-ն գրում է, որ Ուիլյամսը, Օհանյանը և նրանց ընտանիքը կիրակի օրը կլինեն «Ուեմբլի» մարզադաշտում՝ դիտելու կանանց Անգլիայի գավաթի եզրափակչում «Չելսի»-ի և «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի խաղը։

Ohanian, whose wife is tennis great Serena Williams, announced on social media that he’s joining the Women’s Super League champions as an investor and board member, AP reported.
British media reported that he purchased a 10% stake for about 20 million pounds ($26.5 million). The club has not commented on Ohanian’s announcement.
“I’ve bet big on women’s sports before — and I’m doing it again,” he wrote. “I’m honored for the chance to help this iconic club become America’s favorite (Women’s Super League) team and much, much more.”
Ohanian was a founding investor of Angel City FC in Los Angeles in the National Women’s Soccer League.
The entrepreneur added “See you all Sunday,” in reference to Chelsea’s FA Cup women’s final against Manchester United at Wembley Stadium.