Հակոբ Ասլանյանն ու Հովիկ Աղազարյանը վարչապետի թեկնածու են առաջադրել Էդմոն Մարուքյանին
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունից հեռացված, այժմ անկախ պատգամավորներ Հակոբ Ասլանյանն ու Հովիկ Աղազարյանը վարչապետի թեկնածու են առաջադրել Էդմոն Մարուքյանին: Այս մասին տեղեկանում են պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի ֆեյսբուքյան էջից:
«Որպես ՄԱՍԿ վարչության անդամ լիազորված եմ հայտարարել, որ վարչության որոշմամբ հանձնարարվեց Աժգային Ժողովի պատգամավորներ Հակոբ Ասլանյանին և Հովիկ Աղազարյանին ՀՀ Վարչապետին անվստահություն հայտնելու ԱԺ որոշման նախագծով որպես վարչապետի թեկնածու առաջադրել ԱԺ 5-րդ, 6-րդ, 7-րդ գումարումների պատգամավոր, ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով նախկին դեսպան, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանին»,- գրել է Հովկ Աղազարյանը։

Опальные депутаты Агазарян и Асланян выдвинули Эдмона Марукяна кандидатом в премьеры Армении
Исключенные из парламентской фракции правящей партии «Гражданский договор», ныне независимые депутаты Национального Собрания Армении Акоп Асланян и Овик Агазарян выдвинули бывшего посла РА по особым поручениям Эдмона Марукяна кандидатом в премьер-министры РА.
Основавший Единую национальную конституционную партию (ЕНКП) Овик Агазарян на своей странице в соцсети написал:
«Уполномочен заявить, что решением правления ЕНКП депутатам Национального Собрания Акопу Асланяну и Овику Агазаряну поручено в рамках проекта решения НС о выражении вотума недоверия премьер-министру РА выдвинуть кандидатуру депутата НС 5, 6 и 7 созывов, бывшего посла РА по особым поручения, председателя партии "Просвещенная Армения" Эдмона Марукяна на должность премьер-министра».