Երբ մարդը սթրեսի մեջ է լինում, միշտ չի, որ լացում է, երբեմն ծիծաղում է, հիմա ՔՊ-ի մոտ սթրեսի այդ ձևն է արտահայտվում. Էդգար Ղազարյան
«Իմպիչմենտի գործընթացը իսկապես շատ լուրջ է, կարծում եմ, որ իշխանությունը հասկանում է դրա լրջությունը ու դրանից է վախենում»,-ԱԺ դիմաց հայտարարեց հասարակական գործիչ, «Արթուն ենք» շարժման համահիմնադիր Էդգար Ղազարյանը։
Նա նշեց, երբ մարդը սթրեսի մեջ է լինում, միշտ չի որ լացում է, երբեմն ծիծաղում է, հիմա ՔՊ-ի մոտ սթրեսի այդ ձևն է արտահայտվում։
«Ինչպե՞ս կարող է անլուրջ որակվել մի պրոցես, որը սահմանված է Սահմանդրությունից ու բխում է պատգամավորների իրավասություններից։ Այդ իմաստով կարելի է աել, բոլոր գործընթացներն անլուրջ են։ Նրանք հասկանալով գործընթացի լրջությունը, փորձում են խուսափել, անլրջացնել, կրավորական կեցվածք ընդունել՝ բայց ներսում ունենալով լուրջ անհանգստություն»,-ասաց գործիչը։
Նա ընդգծեց՝ ինչպես կարելի է անլուրջ որակել մի գործընթաց, որի մասին տասն օր շարունակ խոսում է ողջ հասարակությունը, չկա մի հարցազրույց, որ քաղաքական, հասարակական գործչի լրագրողներն այդ հարցը չտան, խորհրդարանական երկու խմբակցություն այդ մասին հայտարարություն է արել։
Ղազարյանն այսօր ԱԺ-ում հանդիպելու է ՔԺ փոխնախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Հակոբ Արշակյանի հետ։ Մինչ այս նա հանդիպել է ԱԺ երկու պատգամավորի՝ Գեղամ Նազարյանին, որը խոստովանել է, իր պարտականությունները կատարելիս թերանում է, և Արման Ղազարյանի հետ։

Civic activist Edgar Ghazaryan, co-founder of the We Are Awake movement, claims Armenia’s ruling Civil Contract party is showing "signs of stress" over the proposed impeachment proceedings against Prime Minister Nikol Pashinyan.
“When people are stressed, they don’t always cry – sometimes they laugh. That’s exactly how Civil Contract is behaving now,” Ghazaryan told reporters on Friday, calling the party’s reaction an attempt to downplay a serious constitutional process.
He underscored that impeachment is a legitimate constitutional mechanism and its dismissal as unserious reflects the government’s anxiety.
“For ten days now, the entire society has been talking about this process. Every political interview addreses it and two parliament factions have made statements on it. How can it be labelled unserious?” the activist added.
Ghazaryan unveiled plans to meet with Deputy National Assembly Speaker Hakob Arshakyan today, following earlier meetings with MPs Gegham Nazaryan and Arman Ghazaryan.